Recep Akdağ Elazığ Belediyesini Ziyaret Etti

  • Haberin Tarihi: 7 Kasım 2014
  • Bu haber 1615 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Recep Akdağ Elazığ Belediyesini Ziyaret Etti

Sağlık eski bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’dan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a övgü dolu sözler

SAĞLIK ESKİ BAKAN’I RECEP AKDAĞ ELAZIĞ’DA
AKDAĞ, BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Sağlık eski Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Elazığ’a geldi. Akdağ, temasları çerçevesinde Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, eski Bakan Akdağ’a 7 ay boyunca gerçekleştirdiği hizmetler hakkında bilgiler verdi. Başkan Yanılmaz, Elazığ’da ilk kez çöpten enerji üretmeye başlayacaklarını belirterek, “Eskiden çöpler döküm alanı itibariyle sorun olurken, yaptığımız projeyle şimdi buradan kazanç sağlayacağız. İhalesini yaptık ve yatırımlar başladı. Mart 2015 tarihinden itibaren elektrik üretilecek. Cebimizden tek kuruş dahi para çıkmayacak ve üstüne %35 elektrik enerjisi alacağız. Bu çalışmamızla ayrıca sadece merkezdeki değil ilçe ve beldelerdeki çöplerimizi de toplamış olacağız’ dedi.

Başkan Yanılmaz, konuşmasında şehir için sıkıntı oluşturan Oto Galericiler Sitesi’nin temelini attıklarını, 1 Nisan 2015’te hizmete sunacaklarını, Elazığ için büyük bir yatırım olan ve tamamen yeşil alan olacak olan Kültür Park’ın da 29 Mayıs 2015’te hizmete gireceğini ifade etti.

recepakdağmücahityanılmaz2

Yanılmaz, ayrıca şehir merkezindeki kamu kurumlarının da Valilikle yapılan işbirliği çerçevesinde şehir dışına taşıyacaklarını belirterek, ‘Bu alanı tamamen botanik park, bisiklet yolu, yürüyüş yolu haline getireceğiz. Sloganımız şu ‘şehirde rantın en yüksek olduğu yere ağaç dikeceğiz’, şehrin nefes almasını sağlayacağız’ dedi.

Önceki dönemde kurum çalışanlarının alacakları konusunda sıkıntılar yaşandığını dile getiren Başkan Yanılmaz, şuanda hiç kimsenin tek kuruş alacağının kalmadığını belirterek, ‘Bu süreçte bütçemizde gelir-gider farkına baktığımızda 15 milyon TL artı gelirimiz var. Giderlerimiz azalırken gelirlerimiz artıyor’ dedi.

Bakan Akdağ, 7 aylık kısa bir sürede yapılan bu büyük hizmetlerden dolayı Başkan Yanılmaz’ı tebrik ederek, ‘ yaptıklarınız bundan sonraki başarılarınızın da en önemli göstergesidir’ dedi.

Ziyaret dolayısıyla Başkan Mücahit Yanılmaz, Sağlık Eski Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’a Baskil kaysısı ve yöresel ürünlerden oluşan bir hediye paketi takdim etti.

Recep Akdağ Kimdir?

Recep Akdağ (d. 8 Mayıs 1960; İspir, Erzurum), Türk hekim ve siyasetçidir.

İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da, lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Aynı fakültede Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzman oldu. Bir yıl süreyle Londra’da kan hastalıkları üzerine çalıştı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı, Satınalma Komisyonu Başkanlığı ve Tıp Dergisi Editör Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1999’da profesör oldu. Özellikle çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında olmak üzere yüzün üzerinde makalesi ve tebliği yayımlandı. 1996’da İstanbul Tabip Odası’ndan “Yılın Makalesi” ödülünü aldı.

Recep Akdağ 22, 23 ve 24. dönem Erzurum Milletvekili oldu. 58, 59, 60 ve 61. hükümetlerde Sağlık Bakanlığı yaptı. İngilizce bilen Akdağ, evli ve 6 çocuk babasıdır. 18 Kasım 2002’den 24 Ocak 2013’e kadar Sağlık Bakanı olarak görev yaptı. Bu göreve 4 kez üst üste atanan ilk bakandır ve Dr. Refik Saydam’dan sonra en uzun süre görev yapan Sağlık Bakanı’dır.

Bir Yorum Yazın