“G3 Forum” 18 Kasım’da İstanbul’da

  • Haberin Tarihi: 6 Kasım 2014
  • Bu haber 1220 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“G3 Forum” 18 Kasım’da İstanbul’da

‘G3 Forum’u bu yıl 18 Kasım’da İstanbul’da yapılacak

Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun proje ortağı olduğu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat, Vodafone gibi kuruluşların desteklediği ve 2011 yılından itibaren bu yana her yıl girişimcilik haftasında düzenlenen ‘G3 Forum’u bu yıl da 18 Kasım’da İstanbul’da yapılacak. İş dünyasının önde gelen isimlerini, genç girişimci adaylarını, öğrencileri ve sivil toplum temsilcilerini bir araya getirecek olan ‘G3 Forum’una ilimizden de davetli olarak Elazığ Gençlik ve Kültür Derneği katılım sağlayacak.

Programla ilgili bir açıklama yapan Elazığ Gençlik ve Kültür Derneği Başkanı Arif Sıddık Barata; “dernek olarak kurulduğumuzdan bu yana gönüllü genç arkadaşlarımızla beraber çalışmalar yapmakta ve bunları kamuoyuyla paylaşmaktayız. “Gençlik” dendiğinde tüm faaliyet ve çalışmaların merkezi olduğunu ve gelecek adına söz sahibi olan genç nesillerin sadece bireysel olarak değil, toplumunda gelişmine fayda sağlamak ve bunların öncüsü olmak zorundadır. Bizlerde yaptığımız çalışmalarda bunu gözeterek sadece yerelde faaliyet göstermekle kalmayıp gençlik alanında en büyük sivil toplum kuruluşu olan Ulusal Gençlik Parlamentosuna dahil olarak, yapılan çalışmalarda hem ilimizi temsil etmek hemde gönüllü arkadaşlarımızla beraber bu projelere dahil olarak çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Barata açıklamasında “ bu kapsamda 2011’den bu yana her yıl girişimcilik haftasında düzenlenen ‘G3 Forum’u bu yıl da 18 Kasım’da İstanbul’da yapılacaktır. Bu program aynı zamanda Girişimcilik Haftası’nın Türkiye’deki en önemli ve en büyük etkinliğidir. Programın amacı girişimciliğe özendirmek ve gençleri alanında başarılı olmuş genç iş adamlarının tecrübeleri ve birikimlerini gençlere aktarmaktır. Forumda, katılımcılar, onar kişilik gruplar halinde yuvarlak masa etrafında iki uzman isim ile oturarak, hukuktan yatırıma birçok konu hakkında bilgi edinme ve soru sorma fırsatı yakalayacak. Yuvarlak masada girişimci adaylarının sorularını yanıtlayacak isimler arasında TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği Başkanı Sezai Hazır, Gate Events Kurucu Başkanı Selçuk Kiper, Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, TOBB Girişim Sermayesi Sektör Meclisi Başkanı Göktekin Dinçerler, GBA Başkanı Emre Kurttepeli, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Simit Sarayı Kurucusu Haluk Okutur ve TEB Holding Yönetim Kurulu Üyesi Varol Civil gibi birbirinden önemli 90 isim bulunuyor.

Programda açılış konuşmalarının ardından, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Türkiye Ekonomisi 2023 vizyonu çerçevesinde girişimciliğin rolünü değerlendirecek. Son oturumda ise Acun Ilıcalı, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk iş hayatındaki tecrübeleri genç girişimciler ile paylaşacaktır” dedi.

Bir Yorum Yazın