F.Ü Kültür ve Sanatın Elazığ’daki Adresi

  • Haberin Tarihi: 6 Kasım 2014
  • Bu haber 1727 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü Kültür ve Sanatın Elazığ’daki Adresi

Fırat Üniversitesi 10 ayda 87 organizasyon gerşekleştirdi

Fırat Üniversitesi bilimsel çalışmalarının yanı sıra, gerek öğrencileri ve gerekse Elazığ halkına yönelik gerçekleştirdiği birçok sanatsal ve kültürel etkinliklerle de dikkat çekiyor. Piyano ve gitar resitalinden, Harput Musikisi’ne, Sevcan Orhan, Umut Akyürek, Esat Kabaklı konserlerinden birçok ulusal ve uluslar arası sempozyuma kadar çeşitli organizasyonlara Fırat Üniversite ev sahipliği yapıyor. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Kutbeddin Demirdağ “2014 yılında şu ana kadar 87 organizasyona imza attık” dedi. Fırat Üniversitesi kampüsü içerisin de yer alan Atatürk Kültür Merkezi, 900 kişilik kapasitesiyle organizasyonların adeta vazgeçilmez mekânı olurken, yine üniversite bünyesinde bulunan kongre merkezleri ve konferans salonları da çeşitli etkinliklerde hem üniversiteye, hem de Elazığ halkına hizmet vermeye devam ediyor.

SEVCAN ORHAN, UMUT AKYÜREK, ESAT KABAKLI, ATALAY DEMİRCİ FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDEYDİ

Özellikle Elazığ halkı kış aylarında havaların soğuk olması nedeniyle Fırat Üniversite Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konser, şiir gecesi, tiyatro ve konser gibi sanatsal aktivitelere yoğun bir ilgi gösteriyorlar. 2014 yılı içerisinde de İzzet Altınmeşe’den, Sevcan Orhan’a, Esat Kabaklı’dan, Umut Akyürek’ e ve stand-up’çı Atalay Demirci’ye kadar birçok isim Elazığ halkıyla Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Batı müziğinden hoşlananlar ise Christine Sandsengen’in gitar ve Prof. Dr Nina Kvançtrinadze piyano resitaliyle, unutulmaz dakikalar yaşarken, Mahalli Musiki, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği’yle, Tasavvuf Dinletisi severlerde unutulmadı. Sanatsal etkinliklerin yanı sıra ulusal ve uluslararası düzeyde birçok sempozyum, panel, kongre ve çeşitli bilimsel etkinliğe de Fırat Üniversitesi ev sahipliği yaptı.
üniversitekültürvesanat2
üniversitekültürvesanat4

REKTÖR PROF. DR. DEMİRDAĞ: 2015 YILINDA 40.YILIMIZI KUTLAYACAĞIZ

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan ve “Üniversitenin gerçekleştirdiği aktivitelerle şehrin önemli bir eksikliğini tamamladığını” ifade eden Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ “2015 yılının Fırat Üniversitesi’nin eğitim ve öğretimde 40.yılını kutlayacağı yıl olacağını ve bu doğrultu da çeşitli aktiviteler gerçekleştirileceğini” söyledi. Üniversiteye ait etkinliklerin yanı sıra şehirde yapılan diğer organizasyonlara da üniversite olarak ev sahipliği yaptıklarını belirten Rektör Demirdağ “Bu konuda diğer resmi kurum ve kuruluşlarla, organizasyon gerçekleştirmek isteyenlere yardımcı olmaya devam edeceklerini” kaydetti.
üniversitekültürvesanat3

üniversitekültürvesanat5

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın