Mücahit Yanılmaz, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin Davetlisi Oldu

  • Haberin Tarihi: 5 Kasım 2014
  • Bu haber 962 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mücahit Yanılmaz, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin Davetlisi Oldu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği(UETD)’nin davetlisi olarak gittiği Almanya’da bir dizi temaslarda bulundu

UETD tarafından Berlin’de düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Başkan Mücahit Yanılmaz, ‘’Siz, Almanya’da ve Avrupa’nın diğer tüm ülkelerinde emeğiyle, tecrübesiyle, en önemlisi de barış ve dostluk mesajlarıyla var olan bir milletin temsilcilerisiniz’’ dedi.

Başkan Yanılmaz, Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın sadece iş alanında değil, bilimsel çalışmalardan, siyasete, spora kadar pek çok alanda başarılara imza attıklarını ifade etti.
Gelişen, büyüyen yeni Türkiye’yi hazmedemeyenlerin hala kendilerince Türkiye’yi dizayn etmeye çalıştıklarını anlatan Başkan Yanılmaz, ‘Ama şunu gözden kaçırıyorlar ki, Türkiye, artık eski Türkiye değil. Yeni Türkiye’yi artık herkes kabullenmek zorundadır. Büyük ekonomisiyle, aktif dış politikasıyla, 21’inci yüzyılı şekillenmesinde teri olan Türkiye’yi artık herkes görmek ve hazmetmek zorundadır. Bilesiniz ki artık gündemi belirlenen bir Türkiye yok, gündem belirleyen bir Türkiye var’ dedi.

Başkan Mücahit Yanılmaz, Almanya ziyareti çerçevesinde ayrıca, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin çeşitli eyaletlerdeki şube açılışlarına da katılarak oradaki hemşehrilerimizle bir araya geldi. Almanya’daki temaslarını tamamlayan Başkan Yanılmaz, şehrimize döndü.
mücahityanılmaz2

mücahityanılmaz3

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın