Kamu-Sen’den Kutlama Mesajı

  • Haberin Tarihi: 28 Ekim 2014
  • Bu haber 1168 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kamu-Sen’den Kutlama Mesajı

Kamu-Sen Elazığ İl Temsilciliği kutlama mesajı yayınladı

Kamu-Sen Elazığ İl Temsilciliği Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. İl Temsilciliği’nin yayınladığı mesaj şöyle;

“Cumhuriyetimizin 91’inci yıl dönümünde gururluyuz, mutluyuz. Ulu Önder Atatürk’ün bize bıraktığı mirası, en güzel şekilde bu ülkenin aydınlık yarınlarını kuracak olan gelecek nesillere teslim etmek istiyoruz.

Cumhuriyetin ilanı hiç de kolay olmadı, bugünler bize altın tepside sunulmadı. Bu ülkenin her yapı harcında ecdadımızın kanı var, cephede ölümüne kazanılan savaşların derin izleri var. Mermiden değil; ayak bastığı, suyunu içtiği, ekmeğini yediği, özgürce nefes aldığı vatanını kaybetmekten korkan, kahramanlıkları ile adeta dünyayı titreten ecdadımızın torunları olarak Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak bizlerin en büyük sorumluluğudur.

Üzülerek şahit oluyoruz ki, ülkemiz çok sıkıntılı günlerden geçmektedir. Sözde çözüm süreciyle birlikte, devletimizin belli bölgelerde acziyet içerisine düşürüldüğü görülmektedir. PKK terör örgütü adeta jandarmalığa soyunmuş, yol keserek kimlik kontrolü yapmaktadır. Eğitim yuvalarımız yakılıp yakılmakta, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz korkutulmaya, sindirilmeye çalışılmakta, eğitim-öğretim sekteye uğratılmaktadır. Kutsalımız, namusumuz, kıymetlimiz olan bayrağımız direklerden indirilmektedir. Atatürk büstlerine saldırılar yapılmakta, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün nezdinde Cumhuriyetimizin bütün değerlerine, aziz hatırasına zarar verilmektedir. Son olarak Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde üç askerimiz, üç fidanımız PKK tarafından kalleşçe şehit edilmiş, yine ocaklar yangın yerine dönmüştür. İhanet sürecini çözüm süreci diye milletimize yutturmaya çalışanların, çözüm sürecine canını ortaya koyduğunu söyleyenlerin, teröristlerle kapalı devre pazarlık yapanların hiç mi yüreklerinde sızı yoktur?
Öte yandan insanlarımızı öldüren, kundaktaki bebekleri hunharca katleden, milletimizi bölmeye çalışan, topraklarımız üzerinden ayrılık planları yapan, askerimizi, öğretmenimizi, memurumuzu kaçıran PKK terör örgütünün, Türkiye’yi Suriye’de kendi can güvenliklerini sağlamaya zorlaması ne kadar da düşündürücüdür.

Cumhuriyetin özünü kavrayamayanların, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının değerini bilmeyenlerin bugün ülkemizi getirdiği nokta ortadadır. Oysa Cumhuriyet demek; iktidarın mutlak egemenliği değil, halkın egemenliği demektir. Cumhuriyet demek; bağımsızlık, demokrasi, aydınlanma, çağdaşlaşma demektir. Cumhuriyet demek; milleti baş tacı etmek, insanlarımızın her türlü can, mal güvenliğini sağlamak, huzurunu tesis etmek, güvenliğine yönelik her türlü tedbiri almak demektir. Cumhuriyet demek; bu milleti kökleriyle bir ve diri tutmak, topraklarımızın bütünlüğünü ne pahasına olursa olsun korumak demektir.

Bu noktada ülkeyi yönetenlerin asli görevi; Türk milletinin hassasiyetlerini, değerlerini ön planda tutmak, uluslararası güçlerin direktiflerine uymak yerine, milletimizin birlik ve dirliğini tesis etmeye yönelik adımlar atmak, Cumhuriyetimizi koruma bilinci ile hareket etmek, terör örgütlerine karşı tavizsiz bir duruş sergilemektir. Hiçbir güç bizleri ayrıştırmaya, bölük pörçük olmamıza, toz tanesi haline getirmeye yetmeyecektir. Ulu Önder Atatürk’ün ve ecdadımızın mirası olan bu ülkede bizler bir ve beraber, tek yumruk olarak yolumuza devam edeceğiz.

Bu vesileyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı en içten dileklerimizle kutluyor; bu ülkeyi bizlere vatan yapan Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyoruz.”

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın