Köfteciler Sokağı’nda Kapsamlı Temizlik

  • Haberin Tarihi: 27 Ekim 2014
  • Bu haber 1789 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Köfteciler Sokağı’nda Kapsamlı Temizlik

Temiz bir Elazığ için çalışmalara aralıksız devam ediliyor

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, daha temiz bir Elazığ için çalışmalarına aralıksız devam eden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi.

KÖFTECİLER SOKAĞI SICAK SU İLE YIKANDI

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri daha önce şehrin genelinde yürüttüğü kapsamlı temizlik çalışmasına Köfteciler Sokağı ile devam etti.

Ekipler, halkın yoğun olarak kullandığı Köfteciler Sokağı’nda genel bir temizlik çalışmasının ardından Köfteciler Sokağı’nı deterjanlı sıcak su ile yıkadı.

BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ’DAN İNCELEME

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte dökülen ağaçların yaprakları Elazığ Belediyesi bünyesine katılan belden kırmalı mini vakumlu araç ile toplanıyor. Temizlik İşleri personellerinin çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz çalışmalar hakkında bilgi alarak, yapılması gerekenler hakkında talimatlar verdi.

Geçen aylarda İzzetpaşa Vakfı ile Elazığ Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Elazığ Belediyesi tarafından işletilmeye başlatılan ve ücretsiz olarak vatandaşlara hizmet veren İzzetpaşa lavabolarının incelemelerde bulunan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, burada yetkililerden bilgi alarak camideki abdest alma yerinde de gerekli düzenlemenin yapılması talimatını verdi. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Mücahit Yanılmaz, “Elazığ Belediyesi araç filosuna son dönemde kattıkları buharlı yıkama ve dezenfekte aracı ile tuvalet ve abdest alma yerinde bulunan tüm mermer ve muslukların yıkandığını söyledi.

köftecilersokağı
köftecilersokağı2
Başkan Mücahit Yanılmaz buharlı yıkama ve dezenfekte aracının vermiş olduğu 80 derece su ile gün boyunca vatandaşlar tarafından kullanılan bu yerlerin ekipler tarafından yıkandığını ayrıca ekiplerin şehrin genelinde bulunan çöp konteynırlarını ve çöp kovalarını belirli aralıklarla yıkayacaklarını da söyledi.
köftecilersokağı3
Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın