Harikalar Diyarı Batı!

  • Yazının Tarihi: 24 Ekim 2014
  • Yazar: Ayhan Akbaba
  • Bu yazı 1217 defa okundu.
  • Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Harikalar Diyarı Batı!

Demokrasinin ve insanlığın en güzel anlam bulduğu Batı Medeniyeti!Çok modern, çok insancıl, çok çalışkan ve dürüst bir medeniyet! Peki bu medeniyet tarih boyunca nasıl bir sınav verdi? Bu medeniyet neler yaptı? Her gittiği yere nasıl bir demokrasi götürdü? Dünya tarihine getirdiği mutluluklar nelerdi?

Benim anlayamadığım, 2. Dünya Savaşında 60 milyona yakın insan katledilirken bu olaylarda Müslümanların ne suçu vardı? O güzelim Belçika, Ruanda ve Kongo’da yaklaşık 10 milyon insanı katlederken medeni miydi? İtalya; Libya’da, Etiyopya’da ve Yugoslavya’da binlerce insanı katlederken demokratik miydi? Demokrasi hurisi Fransa; 1,5 milyon Cezayirliyi ve 900 bin Afrikalıyı katlederken ne de çok hümanistti! Tüm ihtişamıyla bugün insanlık dersi veren Almanya, çoğunluğu Yahudi 21 milyon insanı çeşitli şekillerde, gaz odalarında ve fırınlarda katlederken çok mu insani idi? Yine ‘O’ Almanlar, Namibya’yı sömürmek için Harero ve Nama Kabilelerine mensup 117 bin yerliyi katlederken insanlık dersi mi veriyorlardı? Şu Danimarka; 2. Dünya Savaşı’nda kendilerine sığınan 250 bin Alman Mülteci’yi, kendi sınırlarında tel örgüler içerisinde, ölüme terk ederken ne kadar da çok temizdi! İspanyollar Amerika Kıtası’nda milyonlarca Kızılderelinin soyunu kuruturken ne kadar da çağdaş idi! Dünya Emperyalizmi’nin başkenti ve en büyük temsilcisi İngiltere 750 bin Avustralya yerlisi Aborjinler’i katlederken insanlık adına katlediyordu değil mi? Gelelim Kapitalizmin ve özgürlüğün beşiği Amerika’nın Japonya’da, Vietnam’da, Bolivya’da, Kore’de, Gana’da, Irak’ta özgürlük adına yaptıklarına… Katledilen yaklaşık 40-50 milyon Kızıldereli’yi ve hemen hemen her kıtada insanlık adına yaptığı temizliğin detaylarına inmemize gerek olmadığı kanaatindeyim.

Şimdi bu emperyalist ve eli kanlı demokrat devletler bugün dünyanın tek efendileridir. Aynı zamanda Birleşmiş Milletlerin daimi üyeleri, dünya silah pazarının en büyük üreticileridir. Bu barış havarileri dünyanın her yerinde, kaldırdığınız her taşın altında çıkıyorlar. Nerede kan, gözyaşı ve zulüm varsa, bu insanlık ve demokrasi havarileri oradalar! Zira kendileri barış, demokrasi ve özgürlük nöbetçileridir!

Tüm bu insanlık ayıbını işleyen Batı Medeniyeti, kendileri dışındaki tüm dünya halklarını sömüren, köleleştiren veya tarihten silen bir medeniyettir. Ancak ne hikmetse bütün bu caniliği, zorbalığı yapan batı medeniyeti olmasına rağmen, bugün terörist ilan edilen İslam’dır. O gün katledilen ve göç ettirilen Siyonist Yahudiler bunun öcünü bugün Müslümanlardan alıyor. Kendi kendini yönetmekten aciz Arap Devletleri ve onların işbirlikçi liderleri bugün baş terörist oluyor. Evet katliamı yapan onlar ama İslam = terör öyle mi?

Amerika’da ikiz kuleleri uçuranlar hala muamma, olaylar tamamen karanlık. Işid kim? Boko Haram Örgütü nedir? El kaide var mıydı? Usame Bin Ladin gerçek miydi bilmiyoruz. İlginç olan şey, İslam adına çıkan örgütlerin, ilk olarak İslama ve Müslümanlara saldırması. Evinde silahı olanın komşusundan başlayarak, kendi halkına saldırması ve topraklarındaki ‘O’ Kadim halklara karışması. Yani vuran da biz, vurulan da biz. Kimin adına neyin adına katlettikleri belli değil ama yine silahı satan da, petrolü götüren de Batı Medeniyeti. Kimin eli kimin cebinde, kim kiminle kirve belli değil. Adeta at izinin it izine karıştığı, daha doğrusu karıştırıldığı şuanki Ortadoğu’da durup tekrar düşünmek, yeniden bir muhasebe yapmak lazım. Zira şuan yapılanlar, sırf karıncaları ezmemek için ordusunun güzergahını değiştiren bir Süleyman Peygamberin, takipçisiyiz diyenlerin yapabilecekleri şeyler değil.

Pardon ama acaba batı gerçekten harikalar diyarı mı?
Kalın Sağlıcakla…

Bir Yorum Yazın