Çaydaçıra Mahallesi’ne 600 Ağaç Dikildi

  • Haberin Tarihi: 24 Ekim 2014
  • Bu haber 1444 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çaydaçıra Mahallesi’ne 600 Ağaç Dikildi

Elazığ Belediyesi yeşil bir Elazığ için Çaydaçıra Mahallesi’ne 600 yeni ağaç dikti

Kentin yeni yerleşim yerlerinden olan Çaydaçıra Mahallesi’nde Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ağaç dikimine başlandı. Bir ay boyunca devam edecek olan ağaç dikimi sonunda toplam 600 adet çınar, yapraklı meyvesiz dut ağacı Çaydaçıra Mahallesi’ni süsleyecek.

Çaydaçıra Mahallesi’nde bulunan Fırat Teknopark’tan başlayarak merkezi noktalara kadar kaldırımlarda ağaç göleti oluşturmaya başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bu işlemin ardından bu alanda çınar yapraklı meyvesiz dut ağacı dikimi gerçekleştirecek. Kaldırımlarda ağaç dikiminin yanı sıra orta refüjlerde de düzenleme yapan ekipler, buradaki eksikleri de tamamlayarak çınar ve piramit mazı türünden ağaçlar dikecek. Yapılacak ağaçlandırma çalışmalarının ardından şehrin en yeni yerleşim yeri olan Çaydaçıra Mahallesi daha yeşil bir görünüm kazanacak.

Öte yandan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Öğretmen Evi karşısında Yeni Mahalle Muhtarlığı yanındaki oyun gruplarını da bakımdan geçirdi. Zemine kum takviyesi yapan ekipler, eskiyen oturma banklarını da yenileriyle değiştirdi. Bakım-onarım ve yenileme işlemlerinin kentin diğer alanlarında da devam edeceği öğrenildi.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın