AGD’den Gıyabi Cenaze Namazı

  • Haberin Tarihi: 24 Ekim 2014
  • Bu haber 998 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AGD’den Gıyabi Cenaze Namazı

AGD gıyabi cenaze namazının ardından basın açıklaması yaptı

AGD Elazığ Şubesi İzzetpaşa Camii’nde Cuma namazının ardından Gıyabi cenaze namazı kıldı ve ardından bir basın açıklamasında bulundu. Yapılan açıklama şöyle;

“Cemaati İslami Teşkilatın’ın Lideri ve Merhum Başbakan Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın yakın arkadaşlarından olan Gulam Azam, Bangladeş’te tutuklu bulunduğu cezaevinde Hakka yürümüştür. Allah cihadını ve şahadetini kabul eylesin. Merhum Azam’ın 92 yaşında olmasına ve solunum yetmezliği çekmesine karşın son dakikaya kadar tutukluluk halinin devam ettirilmesi kabul edilebilir değildir. Bangladeş Hükümeti’nin tüm taleplere rağmen Merhum Azam’ın durumunu iyileştirmemesi bir insanlık ayıbıdır. Gulam Azam’ın son dakikalarında hastaneye kaldırılması ve yapılan tıbbi müdahaleler göstermeliktir. Kaldı ki İslam coğrafyasının bütünlüğünü ve Müslümanların birliğini isteyen Azam’a yönelik suçlamalar ve tutukluluk hali de vicdanlarda yer bulmamıştır.

Bir insanın hapsedilmesi, işkencelere maruz kalması ya da idam edilmesi o insanın bedenine yönelik engellemelerdir. Hele hele İslam Birliğini ve Müslümanların Kardeşliğini savunan bir insanın tutukluluğu ya da idamı bir acizliğin göstergesidir. Çünkü hiçbir ceza İslam Birliği ve Müslümanların Kardeşliği düşüncesini engelleyemez ve yok edemez. Her şahadet bu düşünceyi daha da kuvvetlendirir.

Irkçı emperyalizmin kadrolarının İslam coğrafyasını parçalayarak ve Müslümanların direnişini kırarak küresel sömürü sistemini devam ettirebileceklerini düşünmeleri ham bir hayaldir. Çünkü Allah’ın vaadi vardır. Yeryüzünde zulüm ebediyen devam edemez. Hiçbir plan, hiçbir güç merkezi, hiçbir teknoloji Allah’ın vaadinden daha büyük değildir. Mutlaka bu karanlık dönem bitecek ve yeryüzü ırkçı emperyalistlerin kirli ellerinden kurtulacaktır.

İslam ülkelerinin ferasetten uzak yönetimlerinin Batı’nın tesirinde kalarak kendi halklarına karşı adaletten ve merhametten uzak uygulamalarla toplumu geleceğe taşımaları mümkün değildir. İnsanı yaşatmayan, fikirlere ve inançlara tahammül edemeyen, barış ve kardeşliği esas almayan her iktidar yıkılmaya mahkûmdur. Merhum Azam’ın Müslümanların Kardeşliği ve İslam Birliği söylemi ise ölümsüzdür.

unnamed

İşlenen tüm bu zulümlere karşı Müslümanlar itidalli oluşlarını ve vakur duruşlarını kaybetmeden hakkı haykırmaya devam edeceklerdir. Irkçı emperyalizmin kendilerini çekmeye çalıştığı terör tuzağına düşmeyeceklerdir. İslam’ın tüm insanlığı kuşatan barış, adalet ve merhamet değerlerinden geri adım atmayacaklardır.

Biz inanıyoruz ki Merhum Gulam Azam’ın şahadeti O’nu ölümsüzleştirmiştir. Şahadet şahitlik etmek, tanık olmaktır. Merhum Azam da tıpkı Merhum Erbakan Hocamız gibi içinde yaşadığı dönemin tanığıdır, şahididir. İçinde bulunduğu çağı en güzel şekilde okumuş ve bu okuyuşu en güzel bir mücahede ile taçlandırmıştır. İnanıyoruz ki Efendimiz (sas) kendilerini alınlarından öpecektir.
Umuyor ve dua ediyoruz ki İslam coğrafyasında ırkçı emperyalizm ile işbirliği içerisinde olan tüm kadrolar ve yönetimler kendi halklarına ihanet etmekten vazgeçerler. Bu coğrafyanın tüm unsurlarıyla birlikte hakkı üstün tutarak bir araya gelmenin gayreti içerisinde olurlar. Bu gayretin tüm insanlık için de en hayırlı bir iş olduğunu görürler.

Merhum Gulam Azam’ın içinde yaşadığımız çağa olan en güzel tanıklığını, çağa olan şahitliğini, şahadetini tebrik ediyoruz. Kendisini dualarımızla Hakka uğurluyor, mekânı cennet olsun diyoruz. Tüm insanlığa bir kez daha hatırlatıyoruz ki Allah’tan geldik ve yine O’na döneceğiz. İnna lillahi ve inna ilayhi raciun.”

Bir Yorum Yazın