Başkan Çalışmaları Yerinde İnceledi

  • Haberin Tarihi: 16 Ekim 2014
  • Bu haber 1128 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Çalışmaları Yerinde İnceledi

Mücahit Yanılmaz, Kızılay Mahallesi Merkez Cami’sinde temizlik ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi ve temizliğe kendisi de katıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Camiler Haftası bu yıl Cami ve Gençlik temasıyla kutlanırken, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da örnek bir davranışa imza atarak Kızılay Mahallesi Merkez Cami’sinde temizlik ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi ve camideki temizliğe kendisi de katıldı.

Kızılay Mahallesi’ne gelişinde cami çevresindeki çocuklarla tek tek tokalaşan ve onlarla sohbet eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, çocuklara hangi takımı tuttuklarını sordu. Çocukların Fenerbahçe takımını tutuyoruz cevabı üzerine Başkan Mücahit Yanılmaz, “Bundan sonra önce Elazığspor sonra Fenerbahçe’yi tutun” şeklinde karşılık verdi.

Kızılay Merkez Camii’ne geçen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz burada ekiplerin çalışmaları hakkında bilgi aldı ve daha sonra mobil cami temizlik aracıyla temizliğe kendisi de katıldı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan ve “bu çalışmanın her gün bir camide düzenli olarak devam ettiğini” belirten Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bugün de ekiplerin Kızılay Merkez Camii’nde temizlik çalışması gerçekleştirdiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

camitemizliği

“Güneyinden, kuzeyine, doğusundan, batısına Elazığ’da ki tüm camilerimiz bir program dahilinde düzenli olarak temizleniyor. Burada yaptığım incelemelerde şunu gördüm halılarımız, yıkanıp, aynı anda kurutuluyor ve kullanılan malzemeyle de hijyenik bir hale getiriliyor. Bu güzel hizmetimizi devam ettireceğiz ve Elazığ’da tüm camilerimizin halıları pırıl pırıl olacak, tüm cemaatimiz temiz bir mekânda ibadetlerini yerine getirmiş olacak” dedi.

Başkan Mücahit Yanılmaz’ın ardından konuşan Kızılay Mahallesi Merkez Camii Müezzini Ahmet Mahmut Çobanoğlu, yapılan hizmetten dolayı Belediye Başkanına teşekkür etti.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın