Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri Sürüyor

  • Haberin Tarihi: 15 Ekim 2014
  • Bu haber 1188 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri Sürüyor

Geleneksel Dayanışma Toplantılarının 6.sını Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdi

Diyanet Sen Elazığ Şubesi, Geleneksel Dayanışma Toplantıları’nın 6.sını Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdi. Toplantıya Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı, Belediye Meclis Üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların başkanları, Din Görevlileri Derneği Başkanı Ali Çelik, din görevlileri, kuran kursu öğreticileri ve davetliler katıldı. Program İmam Hatip Lisesi Son sınıf öğrencisi Serdar Tunç’un Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kur-an’ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Memur-Sen Elazığ Temsilcisi Murat Ergen, Camiler ve Din Görevlileri haftası ile ilgili açıklamalarda bulunarak programa katılan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ:
“GENÇLER VE ÇOCUKLAR CAMİLERİMİZİN SÜSÜDÜR”

“Hayatımıza anlam katan ve bunu anlamlı kılan mekânlardan biri de camilerimizdir” diyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Camiler kimliğimizin ve kişiliğimizin ayrılmaz parçalarıdır diyerek açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Camiler, kapıları sürekli açık bizleri kucaklayan, bizi günlük yaşamın kargaşası ve yoğunluğundan alıp kendi manevi atmosferinde huzur iklimine çeken özel mekânlardır. Camilerin kapısından giriş, namazdaki tekbire benzer. Tekbirle birlikte nasıl bütün dünyevi olanları geride bırakıyorsak, cami kapısından giriş de dünyalık işlerin geride bırakıldığı bir giriştir. Gençler ve çocuklar camilerimizin süsüdür. Bu yıl kutlanan etkinliklerin “cami ve gençlik” teması üzerine kurulması çok güzel düşünülmüş bir karar olmuş.

BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ:
“HER GÜN 4 CAMİNİN HALILARI YIKANIYOR”

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Camilerimizin halılarının yıkanması için özel olarak mobil araç getirttik. Bu mobil araçla her gün 4 camimizin halılarını yıkıyoruz diyerek açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu uygulama yaklaşık bir aydan beri devam ediyor. Bugüne kadar birçok camimizin halılarını yıkadık. Bunu yaparken de her gün bir bölgeye yöneldik. Bir gün şehrin doğu yakasındaki camilerimizde çalışıyorsak bir sonraki gün de batı mahallelerimizdeki camilerimizi yıkıyoruz”.

BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ:
“MÜFTÜLÜĞÜMÜZLE ORTAK PROGRAMLAR YAPIYORUZ”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Müftülüğümüzle ortak programlar yapıyoruz diyerek açıklamasını şu şekilde sonlandırdı:
“İl müftülüğümüzle ortak programlar gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Kur’an-ı Kerim okuma dünya birincisi Hafız Remiz Er’in tilavetiyle halkımızı buluşturduk. Kutlu Doğum etkinlikleri ile Siyer-i Nebi bilgi yarışmalarında Belediyemiz önemli hizmetleri gerçekleştirdi. Tüm bunları sizlerle birlikte, camilerimizdeki görevli kardeşlerimizle birlikte yapmamızın amacı, inançlı, imanlı, ülkesini ve milletini seven ve yükselmesi için çalışan nesiller yetiştirmektir”.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Basın Bildirisi için tıklayınız.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın