Başkan’dan Siyasi Partilere Ziyaret

  • Haberin Tarihi: 13 Ekim 2014
  • Bu haber 1234 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan’dan Siyasi Partilere Ziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Siyasi Partilere İade-i Ziyaret’te bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, seçim sürecinin ardından kendisine hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunan siyasi partilere bugün iade-i ziyaretler gerçekleştirdi. Başkan Mücahit Yanılmaz Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları ve yönetim kurullarıyla sohbet etti.
İlk olarak Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığına giden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a Başkan Vekili Asım Nazırlı ve Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri de eşlik etti. Burada İl Başkanı Oğuzhan Demir ve parti yönetim kurulu üyeleriyle sohbet eden Başkan Mücahit Yanılmaz yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

KARDEŞLİĞİMİZİ BOZMAYA HİÇ KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

“Bugün belediye meclis üyelerimizle birlikte MHP İl teşkilatını ziyaret ediyoruz. Bu bir iade-i ziyaret, kendileri bizlere hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuşlardı. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyor, bu vesileyle belediye meclisinde yer alan MHP’li meclis üyelerine de teşekkür etmek istiyorum. Elazığ’ın hayrına ve menfaatlerine olan bütün çalışmalarda birlikteyiz, birlikte Elazığ’ı büyüteceğiz, geliştireceğiz ve güzelleştireceğiz. Bu ziyaretin ikinci bir anlamı da son günlerde Türkiye de değişik illerde meydana getirilmek istenen olaylardır. Elazığ’ımız bu konuda çok güzel bir imtihan veriyor. Bizim birliğimizi, beraberliğimizi, bütünlüğümüzü, muhabbetimizi ve kardeşliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü yetmez ve yetmeyecektir inşallah.
Duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz, devletimizin ve bayrağımızın birliğinden, milletimizin bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğiz. Bedeli ne olursa bunu ödemeye hazırız. Elazığ bu duruşuyla Türkiye’ye örnek olmuş illerden bir tanesidir. Biz Elazığ Belediyesi olarak Elazığ’ı bütün siyasi partilerle birlikte idare edeceğiz. Hiçbir görüşü hiçbir fikri yok kabul etmeyeceğiz. Ortak bir havuzda değerlendireceğiz ve bu fikir ve görüş kimden gelirse Elazığ’ın menfaatleri varsa bu görüşü alıp uygulayacağız inşallah.”
mücahityanılmazziyaret3
Başkan Mücahit Yanılmaz’ın ardından bir açıklama yapan MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir de şöyle konuştu: “ Başkanımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler kendisine hayırlı olsun ziyaretine gittiğimiz zamanda iletmiştik, bizim için asıl olan şehrimizin ve ülkemizin menfaatleridir. Bu doğrultuda kendilerinin her projesine hem meclis üyelerimiz hem de il teşkilatımız adına destek vereceğimizi söylemiştik. Üzerimize düşeni yaptığımız kanaatindeyiz, Başkanımız da Elazığ için inşallah hayırlı hizmetler yapacaktır. Ülkemizin özellikle doğusunda ve güneydoğusunda bazı istenmeyen olaylar yaşanıyor. Bu konuda Elazığ iyi bir imtihan verdi ve Elazığ provokasyona gelmedi.”
mücahityanılmazziyaret2

SAADET PARTİSİ’YLE FİKİR ALIŞVERİŞİNDE OLACAĞIZ

Milliyetçi Hareket Partisi’nin ardından Saadet Partisi’ne geçen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, burada İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet etti. Başkan Mücahit Yanılmaz burada yaptığı açıklamada ise şöyle konuştu: “Yapacağımız her çalışmada bundan sonrada Saadet Partisi’yle fikir alışverişinde olacağız. Elazığ’ın ve gençliğin hayrına, geleceğine yönelik hayırlı çalışmaları inşallah birlikte yapacağız. Bu konuda her zaman ifade ettiğimi tüm görüşlere açığız. “
mücahityanılmazziyaret4
Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu’da ziyaretten dolayı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim için bu ziyaret büyük ehemmiyet arz ediyor, çünkü Başkanımızın da ifade ettiği gibi bu ziyarette hem Elazığ’ın sorunlarını kendisiyle konuştuk hem de ülkemizde son dönemde yaşanan olayları değerlendirdik. Erbakan hocamızın söylediği “Bu Ülkede Yaşayan Herkes Kardeştir düşüncesini” biz kendimize ilke edindik. Ülke huzuru bizim için de önem arz ediyor

Siyasi Parti ziyaretlerinde son olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçen Başkan Mücahit Yanılmaz burada da İl Başkanı Yavuz Doğru ile bir araya geldi. CHP İl Başkanı Yavuz Doğru’ya ve yönetimine yeni görevinde başarılar dileyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ülkemizde son günlerde istemediğimiz olaylar yaşanıyor diyerek açıklamasına şu şekilde devam etti:

mücahityanılmazziyaret

“Elazığ’ımız ülkemizde yaşanan olayların dışında kaldı. Buna ne kadar şükretsek azdır. İlimizde olayların çıkmaması konusunda siyasi partilerin gösterdiği hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyorum. Elazığlı hemşerilerimiz devamlı hizmetten yana, muhabbetten yana, sevgiden yana olmuşlardır.

CHP İl Başkanı Yavuz Doğru da ziyaretten dolayı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederek, ülkemizde yaşanan bu olumsuz olayların olduğu dönemde gerçekleşen bu ziyaretin anlamlı olduğunu ifade etti.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın