Öğrencilerden Rektöre Teşekkür

  • Haberin Tarihi: 30 Eylül 2014
  • Bu haber 2024 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Öğrencilerden Rektöre Teşekkür

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından anlamlı bir etkinliğe geçtiğimiz hafta sonu imza atıldı. Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen gezi programına öğrenciler yoğun bir katılım gösterdi. Öğrenciler iki gün boyunca Harput, Sivrice ve Pertek’te güzel bir hafta sonu geçirdi, hem de kendileri gibi üniversiteye kayıt yaptıran diğer öğrencilerle tanışma fırsatı buldu. Öğrenciler yapılan gezi dolayısıyla Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’a teşekkür etti. İlk olarak Cumartesi günü Pertek ilçesine giden öğrenciler, burada Pertek Kalesi, tekneyle göl turu ve 1.Pertek Dağ Bisikleti festivaline katıldı. Bazı öğrenciler ise dağ bisikleti festivaline katılmak yerine Pertek Termal Tesisleri’nde günün yorgunluğunu muhteşem göl manzarası ve termal tesisler eşliğinde atmayı tercih etti.

PERTEK, HARPUT VE HAZAR GÖLÜNE GEZİ

Pazar günü ise Harput’a ve Sivrice’ye geçen Fırat Üniversitesi öğrencileri Harput’ta Şefik Gül Kültür Evi, Buzluk Mağarası, Meryem Ana Kilisesi, Harput Konağı, Ulu Camii, Kurşunlu Camii, Ağa Camii, Arap Baba Türbesi ve Harput Kalesi’ni gezerek Elazığ’ın kültürel mirası ve tarihi dokusu ile tanışma fırsatı buldu. Harput’un ardından doğal güzelliğiyle dikkat çeken bir başka mekân olan Sivrice ilçesine geçen öğrenciler, burada Hazar Gölü ve Batık Kent’i yakından görme fırsatı buldu.

ÖĞRENCİLERDEN REKTÖR DEMİRDAĞ’A TEŞEKKÜR

Düzenlenen bu geziden dolayı memnuniyetini ifade eden Fırat Üniversitesi öğrencileri de Rektör Demirdağ’a teşekkür ettiler. Fırat Üniversitesine Mardin’den gelen ve Tıp Fakültesinde 2014-2015 yılında eğitim ve öğretim görmeye başlayan Orhan Özdemir, gezinin kendileri adına çok verimli geçtiğini ve bu sayede hem Elazığ’ı daha yakından tanıma fırsatı bulduklarını hem de kendileri gibi üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerle tanışma imkânı yakaladıklarını belirttiler.

Fırat Üniversitesine Malatya’dan gelen ve burada Elektrik Elektronik Mühendisliği’nde eğitim görmeye başlayan Nur Banu Gül ise bu tür etkinliklerin birçok üniversitede olmadığını ve bu anlamlı geziden dolayı son derece memnun olduklarını kaydederek, üniversite yönetimine teşekkür etti.

fıratgezi1

REKTÖR DEMİRDAĞ: ”ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan ve “Elazığ’ın tarihi ve doğal güzellikleriyle de dikkat çeken bir şehir olduğunu” ifade eden Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Üniversite tarafından düzenlenen bu etkinliğe öğrencilerin yoğun bir ilgi gösterdiğini, birinci sınıf öğrencilerinin Harput, Pertek ve Sivrice ilçesinde keyifli saatler geçirdiğini” kaydetti. Rektör Demirdağ “bu tür aktivitelerin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini” söyledi.

fıratgezi2

fıratgezi3

fıratgezi4

fıratgezi5

fıratgezi6

fıratgezi9

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın