Teknokentler Deneyimlerini Paylaşıyor

  • Haberin Tarihi: 29 Eylül 2014
  • Bu haber 893 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Teknokentler Deneyimlerini Paylaşıyor

Teknokentler Deneyimlerini Paylaşıyor” toplantısı yapıldı

FIRASET Projesinin kapanış aşamasında elde edilen deneyimlerin paylaşıldığı, Ulusal bazda 40’a yakın teknopark yetkilisinin katıldığı, “Teknokentler Deneyimlerini Paylaşıyor” toplantısı Akgün Otel’de yapıldı.

Çalıştayda “Kobilerin rekabet edebilirliğinin güçlendirilmesi için kilit taşı olarak inovasyon alanlarının, Bilim ve Teknoloji Parkları’nın uluslararası ağlardaki rolü” ele alındı. Çalıştayın ilk gününde düzenlenen toplantıya Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve teknokent yetkilileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın yaptı ve teknokentle ilgili çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Daha sonra konuşan Rektör. Prof. Dr.Kutbeddin Demirdağ, Üniversite sanayi iş birliğinde teknoparkların arayüz rolü üstlendiğini ifade ederek ülkemizin orta gelir tuzağından çıkışında temel araçlardan birinin araştırma ve geliştirme inavasyon olacağını belirtti.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da teknokent projelerinin şehirler için önemli olduğunu belirterek, desteklerinin devam edeceğini söyledi. Başkan Yanılmaz ayrıca bayram sonu Aselsan ile belediye arasında teknoloji paylaşımı adına protokol imzalanacağını bildirdi.

Toplantının ilk bölümünde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Batum ve Ab Türkiye Delegasyonu ve Sektör Yöneticisi Özgür Altınoklar birer sunum yaparak teknokent projeleri hakkında bilgi verdi.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın