Hazar Şiir Akşamları Sona Erdi

  • Haberin Tarihi: 28 Eylül 2014
  • Bu haber 1169 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hazar Şiir Akşamları Sona Erdi

Hazar Şiir Akşamları’nın Şiir dinletisi Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı ve program sona erdi

Bayrak şairi Arif Nihat Asya ve Bayrak temasıyla düzenlenen 22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları’nın Şiir dinletisi Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Geceye, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Sermin Balık, Şuay Alpay, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanvekili Asım Nazırlı, Fırat Üniversitesi Rektörü Kudbettin Demirdağ, kurum ve kuruluşların müdürlerinin yanında çok sayıda şiir sever de katıldı.

Programda Azerbaycan, Irak, Gürcistan, Gagavuzya, Altay Cumhuriyeti, Kırgızistan,Özbekistan, Tataristan, Kazakistan’dan katılan şairler ‘Bayrak’ konulu şiirlerini okudu.

Antalya’dan Cansın Erol, Ankara’dan Ali Akbaş, Yalova’dan Hikmet Yavuz, Gaziantep’den Hakan İlhan Kurt, Kayseri’den Fazıl Ahmet Bahadır, Diyarbakır’dan Abdulkadir Nurgördük, Tekirdağ’dan Yıldız Tokgöz, Elazığ’dan M.Faik Güngör, Gürhan Gürses, Mehmet Aycı ve Sıtkı Caney de şiirler okuyarak davetlileri şiire doyurdu.

Programın bitiminde Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak davetlilere gecenin hatırasına plaket ve yöresel kıyafet hediye etti.

Yurt dışından davetliler de Vali Koçak, Milletvekilleri Şuay Alpay ve Zülfü Demirbağ yöresel kıyafet hediye ederek sahnede giydirdi. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ertesinde program son buldu.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın