Anne, Baba ve Çocuklarla Uçurtma Uçuruyoruz

  • Haberin Tarihi: 27 Eylül 2014
  • Bu haber 1220 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anne, Baba ve Çocuklarla Uçurtma Uçuruyoruz

Çatalçeşme Mahallesi’nde bulunan tepede uçurtma şenliği yapıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen ‘‘Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı Programı ’’ çerçevesinde Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının yürütmüş olduğu etkinlikler kapsamında Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği içerisinde Eylül ayı etkinliği yapıldı. Yapılan bu etkinlik çerçevesinde 26 Eylül Cuma günü saat 09:30’da Nadir Ozan İlkokulu 4.sınıf öğrencileriyle ‘‘Anne, Baba ve Çocuklarla Yürüyoruz, Balon, Uçurtma etkinliği’’ kapsamında Çatalçeşme Mahallesinde bulunan tepede uçurtma şenliği yapıldı.

Yapılan uçurtma şenliği etkinliğine İl Sağlık Müdürü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri, Halk Sağlığı Müdürü ve sağlık çalışanları, Nadir Ozan İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, Çatalçeşme Mahalle Muhtarı, mahalle sakinleri ile Özel Işığım Eğitim Kursu ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve öğretmenlerinin katıldığı şenlikte tüm çocuklara uçurtma ve su dağıtılarak çocukların eğlenceli ve hareketli dakikalar geçirmesi sağlandı. Etkinlikte özel eğitim gören öğrencilerle birebir ilgilenilerek tüm çocukların yüzü güldürüldü.

uçurtma
Elazığ Halk Sağlığı Müdürü Uzm.Dr. İbrahim Halil AKKUŞ yaptığı açıklamada: “ Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığımızın fiziksel aktiviteyi özendirme ve artırma adına yapmış olduğu bir çok çalışma var. Bu gün de her ay yaptığımız yürüyüşlerin dışında haftalık programlar yapmaya başladık. Bunlar arasında bu gün yaptığımız anneler, babalar ve çocuklarımızla uçurtma uçuruyoruz şenliğiydi. Çatalçeşme Mahallesinden bir okuldan yaklaşık 200 öğrenci ile bu çalışmaya başladık. Öğrencilerimiz gayet mutluydu. Biz de onlarla birlikte mutlu olduk. Hepsi uçurtmalarını uçurttu. Uçuramayan öğrencilere arkadaşlarımız yardımcı oldu. Burada amacımız sadece uçurtma değil, fiziksel aktiviteye, sağlıklı beslenmeye, dikkat çekebilmek. Bu konu ile ilgili okullarda eğitimler de düzenliyoruz. İnşallah öğrencilerimiz okul döneminin başlangıcında mutlu ve zinde olarak okul hayatına devam edeceklerdir.” ifadelerine yer verdi.
uçurtma2

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın