Osmanlı Ocakları Açılıyor

  • Haberin Tarihi: 26 Eylül 2014
  • Bu haber 3356 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Osmanlı Ocakları Açılıyor

Osmanlı Ocakları Elazığ İl Başkanlığının resmi açılışı, Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacaktır

Osmanlı Ocakları Elazığ İl Başkanlığı’nın resmi açılışı 27 Eylül Cumartesi günü Saat 13:30’da Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir CANPOLAT ve Merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.

Cumhurbaşkanlığı ve Belediye Seçimlerinde Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’IN tüm mitinglerine katılan, özverili çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren ve farklılık uyandıran Osmanlı Ocakları Türkiye’de bir çok il, ilçe ve beldede teşkilatlanmasını tamamlamıştır. Kısa zamanda yaptıkları güzel çalışmalarla halkın hoşgörüsünü kazanan ve geniş kitlelerin katılımlarıyla teşkilatlanma çalışmalarını devam ettiren Osmanlı Ocakları, Doğu Anadolu Bölge Başkanlığına ve Elazığ İl Başkanlığına İş Adamı, Müh. Ramazan AYHAN atandı.

Osmanlı Ocakları Doğu Anadolu Bölge Başkanı ve Elazığ İl Başkanı Ramazan AYHAN yaptığı açıklamada, Ümmet, 940 yıl boyunca önce Selçuklu, sonra Osmanlı şimdi de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak kaderde ve kederde sevinçte ve tasada tarih boyu aynı toprakları paylaşmış bu kaderin çocukları bir araya gelmiş ve OSMANLI OCAKLARI’nda toplanmıştır.

Bir araya geliyorken tarihin en mukaddes ve abidevi örneği olan Osmanlı’nın yine açılımlar devleti olduğu gözükerek Devlet-i Aliyye’nin önemi Bab-ı Ali’nin vurgusu yine ön plana çıkarak dünyanın muhtaç olduğu OSMANLI DEVLET’İNİN Ülkemizdeki hangi boyutlarda arz edildiği gözükmektedir.

Belli değerler manzumesine inanmış belli ruh ve mana köklerinden esasen oluşmuş bir duruş ve bir inançla Osmanlı Ocakları’ndayız. Osmanlı Ocakları’nın dünyaya bakışı, fikir ve kanaatleri tamamen Kuran, Sünnet penceresindendir. Elbette ki demokrasi, insan hakları, azınlık hakları, birey hakları dinimizde ve Hz. Kur-an’ı Kerimde mevcuttur. Gayrimüslim bir insanın kolunun kesilmesine emir veren Fatih Sultan Mehmet Han, Kadı tarafından kısasa kısas kendi kolunun kesilmesi gerekir hükmüne varmıştır. Biz de Osmanlı ruhu dediğimizde; İşte bu adalete saygı duymak, adil olabilmek uğrunda atalarımızı örnek almak, toplumsal adalete ihtiyaç gereksinimlerini yaşayabilmek ve yaşatabilmek için Osmanlı Ocakları çaba sarf etmektedir.

Bizler; Saltanatın, padişahlığın, hükümdarlığın, hilafetin tekrar yaşanması geri gelmesini değil, mevcut şartlarda dahi günümüz dünyasında Osmanlı adaletinin hoşgörüsünün ve Osmanlı anlayışının yeniden dünyaya hâkim olması gerektiğini savunuyoruz.

Osmanlı Devlet anlayışında en ufak bir bireyin azınlığın ve gayrimüslimlerin İlahi hakkını hukukunu ve adaletini noksansız adil bir şekilde koruduğunu görmekteyiz. Osmanlı var olsaydı bugün ne Orta Doğuda ne Afrika da ne Doğu Türkistan da ne Azerbaycan’da ve dahi dünyanın hiçbir yerinde böylesine vahşet ve zulüm yaşanmazdı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet’inde yaşayan milletimiz; Osmanlı Devleti’ni kuran ve asırlarca adaletli Hakkaniyetli yönetimiyle mazlumların yanında bulunan, düşmana yiğit olan atalarımızın evlatlarıyız..

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın