ESDER’den Ahilik Çorbası

  • Haberin Tarihi: 26 Eylül 2014
  • Bu haber 1059 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
ESDER’den Ahilik Çorbası

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği tarafından Ahilik Haftası dolayısıyla esnaflara ahilik çorbası ikram edildi

Elazığ Belediyesi ile kısa adı ESDER olan Esnaf ve Sanatkârlar Derneği tarafından Ahilik Haftası dolayısıyla Cuma namazı sonrasında Sanayi Sitesi Camisi önünde esnaflara ahilik çorbası ikram edildi.

Programa Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Karaaslan, Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Başkanı Ahmet Özdemir, STK platformu dönem sözcüsü Prof. Dr. Mehmet Şekerci, Ak Parti Elazığ İl Başkan Yardımcısı İbrahim Kayaoğlu, Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, SÖDER Başkanı Doç. Dr. Mehmet Turan, Akıcılar Dernek Başkanı Tevfik Sadak ve sanayi sitesi esnafları katıldı.

“13. yüzyılda Anadolu’da temelleri atılan Ahilik teşkilatının yeni nesillere aktarılması için Ahilik Haftasını Kutladıklarını” belirten ESDER Şube Başkanı Ahmet Özdemir, “ahiliğin kurucusu Ahi Evran Veli’nin ticaret ahlakına, dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkeleri, günümüzde de esnaf ve sanatkârlarımıza yol göstermektedir” dedi.

“Ahilik kültürünün ilimizde yaşatılması amacıyla belediye başkanımız Mücahit Yanılmaz’ın talimatlarıyla ESDER ile işbirliği yaparak bu haftayı Sanayi Sitesinde kutladıklarını” ifade eden Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Karaaslan da katkılarından dolayı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a ve ESDER Başkanı Ahmet Özdemir’e teşekkür etti.

Program ahilik çorbası ikramı ve plaket töreniyle son buldu.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın