F.Ü.’den Anlamlı Etkinlik

  • Haberin Tarihi: 24 Eylül 2014
  • Bu haber 1955 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü.’den Anlamlı Etkinlik

İl dışından gelen ve yeni kayıt yaptıran öğrenciler için anlamlı bir etkinlik gerçekleştiriyor

Birçok yüksek öğretim kurumunda olduğu gibi Fırat Üniversitesinde de 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı geçtiğimiz hafta başlarken, Fırat Üniversitesi özellikle il dışından gelen ve yeni kayıt yaptıran öğrenciler için anlamlı bir etkinlik gerçekleştiriyor.

İl dışından gelen öğrencilerin gerek arkadaşlarıyla birlikte kaynaşma ortamı bulması ve gerekse şehre ve üniversiteye uyum sağlaması adına tertiplenen Harput, Hazar Gölü ve Pertek gezisine özellikle birinci sınıf öğrencilerinin ilgi gösterdiği öğrenildi. Fırat Üniversitesi Gezi ve Turizm Topluluğu tarafından 27 ve 28 Eylül cumartesi ve pazar günlerini kapsayacak olan gezi turlarına tüm öğrenciler katılım gösterebilecek.

“Cumartesi Pertek’te Yoğun Program”

İlk olarak 27 Eylül cumartesi günü Pertek ilçesine gidecek olan heyet burada Pertek Kalesi başta olmak üzere rehber eşliğinde bir saatlik bir gezi yaptıktan sonra, tekneyle gölün keyfini çıkartacak. Daha sonra isteyenler Pertek 1.Dağ Bisikleti Festivaline katılıp heyecan dolu dakikalara ortak olurken, isteyenler de Pertek Termal Tesislerinde günün yorgunluğunu atacaklar.

son afiş

Fırat Üniversitesi Gezi ve Turizm Topluluğu tarafından 28 Eylül Pazar günü de yoğun bir tur programı daha gerçekleştirilecek. Cumartesi günü Pertek gezisinin ardından heyet bu kez önce Harput’a oradan da Hazar Gölüne geçecek. Harput’ta Harput Konağı, Şefik Gül Kültür Evi, Buzluk Mağarası, Meryem Ana Kilisesi, Ulu Camii, Kurşunlu Camii, Ağa Cami, Arap Baba Türbesi ve Harput Kalesi (Süt Kalesi) gezildikten sonra, rota bu kez doğal güzelliğiyle dikkat çeken bir başka mekân olan Hazar Gölüne çevrilecek, burada da akşam saat 17:00’ye kadar vakit geçirilecek.

Fırat Üniversitesi öğrencilerinin hem şehre uyum sağlamaları, hem de şehri tanımaları adına Gezi ve Turizm Topluluğu tarafından Pertek, Harput ve Hazar Gölünü kapsayan bir program hazırlandığını kaydeden Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Kutbeddin Demirdağ “Benzeri aktivitelerin ilerleyen süreçte devam edeceğini” belirtti.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın