Fırat Meclisi Yönetim Kurulu Toplandı

  • Haberin Tarihi: 23 Eylül 2014
  • Bu haber 1527 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Fırat Meclisi Yönetim Kurulu Toplandı

Elazığ Kalkınma Kurultayı ve Ülke genelindeki sıcak gelişmeler başlıklı konular altında toplandı

Fırat Meclisi Yönetim Kurulu toplantısı Elazığ Kalkınma Kurultayı ve Ülke genelindeki sıcak gelişmeler başlıklı konular altında toplandı.

Fırat Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çobanoğlu, Elazığ’ın kalkınması yönünde yapılan tüm çalışmaların içinde olacaklarını belirterek;Elazığ’ın sorunlarının çözümü noktasında söylemlerden çok icraatların yapılması gerektiğini vurguladı. Elazığ’ın bölgede söz sahibi bir il olabilmesi için öz kaynaklarını kullanması gerektiğini anlatan Çobanoğlu; yer altı kaynakları,turizm,sanayi ,tarım ve hayvancılık hamlelerinin ivedilikle yapılması gerektiğini belirtti.

Fırat Meclisini temsilen kurultaya katılan komisyon tarafından üyelere bir sunum yapılan toplantıda kısa bir değerlendirme yapan Fırat Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çobanoğlu’’ Elazığ’a gelecek yatırımcıların önü açılmalı. Teşvik sistemi düzeltilmeli,cazip imkanlar sunulmalı. Yatırımcı Elazığ’ı bir bütün olarak ele alıp gerekli yatırımı o yönde yapılmalı. Yatırım neden gelmiyor sebeplerinden kaynaklanan hataların çözümü noktasında mutabakata varmak şehir olarak öncelikli kriterimiz olmalıdır.

Elazığ’ın gelişmesini istiyorsak her platformda şehrin menfaatleri doğrultusunda her türlü birlikteliğe ihtiyaç vardır.Elazığ’da yaşayan herkesin bu şehirde bir söz hakkı vardır. Fırat Meclisi olarak Kalkınma Kurultayını önemsiyoruz .Bu organizasyonda emeği geçen başta Elazığ Valiliği,Fırat Kalkınma Ajansı,Elazığ Belediyesi,Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz’’dedi.

Son günlerde ülke gündemi ile alakalı konularında konuşulduğu yönetim kurulu toplantısında Ortadoğu’da yaşananlar ve 49 Türk rehinenin devlet tarafından her hangi bir zarar gelmeden Türkiye’ye getirilmiş olmasının ülke açısından sevindirici bir durum olduğunu belirten Çobanoğlu; Ortadoğu’da yanan ateş bir an önce son bulmalı,Bölgenin huzura ve istikrara çok acil ihtiyacı var.T rkiye’nin atacağı adımlar bölgenin stratejisi için çok önemli.Devlet büyüklerimize güveniyoruz’’dedi.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın