Cevdet Yılmaz’a Dosya Sundular

  • Haberin Tarihi: 21 Eylül 2014
  • Bu haber 985 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Cevdet Yılmaz’a Dosya Sundular

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Elazığ Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KAYABAŞ tarafından bir dosya sunuldu

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Elazığ Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KAYABAŞ, Kalkınma Kurultayına katılmak üzere Elazığ’a gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a bir dosya sundu. 11 maddenin bulunduğu dosyada emeklilerin sorunları ve taleplerine yer verildi. Ayrıca Elazığ’ın kalkınması için çözüm önerileri de dernek başkanı KAYABAŞ tarafından sunulan dosyada yerini aldı.

Elazığ’ın kalkınması için öncelikle esnaflara sınırlı bir süre pazarlama ve tezgâhtarlık eğitimi ve belirli aralıklarla da seminer verilmesi bakandan istendi. Ayrıca tütün ve tütün ürünleri işini yapanların mutlaka kayıt altına alınması ve bandrolsüz tütün ürünlerine geçit verilmemesi de dillendirildi.

Bu yıl neden Sodes Projeleri’nin neden uygulanmadığının da sorulduğu dosyada; Emeklilerin % 80 açlık sınırının altında maaş aldıklarına dikkat çekildi. Emeklinin, hizmet, prim günü ve derecesine dayalı Norm ve standart birliği sağlayacak intibak düzenlemesinin yapılması, sağlıkta alınan katkı payı, ek iş yapan emeklilerin maaşlarından sosyal destek primi kesilmesinin kaldırılması, memur emeklisi ile işçi emeklisine ödenen cenaze yardımları arasındaki farkların giderilmesi ve emeklilerin üniversite okuyan öğrencilerine geri ödemesiz burs verilmesi gibi konularda Yılmaz’a iletildi.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın