Başkan Ziyaretçilerini Ağırladı

  • Haberin Tarihi: 21 Eylül 2014
  • Bu haber 828 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Ziyaretçilerini Ağırladı

Elazığ Belediyesi Başkanı Mücahit Yanılmaz ziyaretçilerini ağırladı

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, İmam Hatip Lisesi Mezunları Dernek Başkanı Hüsamettin Gül ile Hafız Abdullah Nazırlı Vakfı Başkanı Vehbi Nazırlı, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret etti.
İlk olarak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkan Cemil Erdem ile beraberindeki heyeti kabul eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Oda Başkanı Cemil Erdem ile bir süre sohbet etti.

Esnafın sesine her zaman kulak verdiklerini ifade eden Başkan Mücahit Yanılmaz, şehrin gelişip kalkınması adına herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurguladı.

Oda Başkanı Cemil Erdem, ziyaret dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“PTT Meydanı açılışında sizlerle bir aradaydık gerçekten hayırlı bir hizmete imza attınız. Güzel hizmetler yapılmakta bunların artarak devam edeceğini belirttiniz. Valiliğimiz, Belediyemiz, Siyasilerimiz başta olmak üzere şehir adına herkesin üzerine düşeni yapmasını talep ediyoruz.”

başkanziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi:

“Elazığ’da esnaf bizim olmazsa olmazımızdır. Bir şehirde esnaf ayakta değilse ve kazanç elde edemiyorsa o şehirde huzur ve refahtan bahsetmek mümkün değildir. Belki şehirde büyük alışveriş merkezleri iyi kazanç elde edebilir ama benim için bir mahalle arasında ki bakkalın durumu önemlidir, çünkü o bakkal mahalleyi temsil ediyor. Dolayısıyla esnafın ayakta durabilmesi adına güçlü olması lazım. Şahsınızda tüm esnaf kardeşlerimizi kaldırım ihlallerine riayet ettikleri için tebrik ediyorum. Şehrimizde örnek bir çalışmaya imza atarak esnafımızla birliktelik sağladık ve ihlalleri ortadan kaldırdık. Zaten başarı el birliğiyle yapıldığı an ortaya çıkıyor. Bizlerin tek derdi ve gayesi şehrimizi bulunduğu yerden bir adım ileri taşımaktır ve bir fakir – fukaranın yüzündeki tebessüm bizler için en mutlu olduğumuz anlardır. Şehrimizde gerçekleştireceğimiz çok hizmet var, bunların plan ve programını yaptık adım adım üzerine gidiyoruz.

Planlarımızı yapmadan önce geniş istişarelerde bulunuyor ve her kesimin görüşüne başvuruyoruz. Ve kararımızı aldıktan sonra da asla geri adım atmıyoruz. Bizim önceliğimiz Elazığ ve Elazığ’ın menfaatleridir. Şehrimizi modern ve çağdaş bir görünüme kavuşturmanın birlikte mücadelesini vereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ:
“HAFIZ ABDULLAH NAZIRLI VAKFI HAYIRLI OLSUN”

Şehrimizin manevi dinamiklerinden olan Hafız Abdullah Nazırlı adına kurulan vakfın Başkanı Vehbi Nazırlı ile beraberindeki heyet Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Vakıf Başkanı Vehbi Nazırlı, vakfın Elazığ’a mal olduğunu ve herkesin bu konuda üzerine düşeni yapması gerektiğini belirterek, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise Hafız Abdullah Nazırlı Vakfı’nın hayırlı olmasını diliyorum diyerek açıklamasında şunları söyledi:

“Hafız Abdullah Nazırlı hocam hepimizin tedrisatından geçtiği, bizleri yetiştiren bir büyüğümüz. Kendilerine öncelikle sağlık ve sıhhat diliyorum. Yanına giderek elini öpmekten onur duyduğum hocama yüce Rabbim sağlıklı bir ömür versin. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne söylediğimiz bir söz var. Bizler STK’larla birlikte bir gücüz. Elazığ’da Hafız Abdullah Nazırlı hocam bir değer ve kıymettir. O değer ve kıymet çerçevesinde vakfın hayırlı hizmetlere imza atacağına inanıyor, bu duygu ve düşüncelerle vakfın hayırlı olmasını diliyorum.”

ELİMDER’DEN BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ’A ZİYARET

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın bir diğer ziyaretçileri ise Elazığ İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği oldu. ELİMDER Başkanı Hüsamettin Gül ile beraberindeki heyet Başkan Mücahit Yanılmaz’a merkezde bulunan İHL’ler hakkında bilgiler verdi.

ELİMDER Başkanı Hüsamettin Gül ziyaret dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “ Sayın Başkanımıza bir kısım taleplerimizi iletmek üzere buradayız. Şehir merkezinde beş lise ve beş ortaokul hizmet vermektedir. Okul sayılarının artması nedeniyle bir takım sorunlar oluştu. Kendilerine bir dosya takdim edeceğiz. Başkanımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz.”

“Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum diyerek konuşmasına başlayan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise açıklamasında şunları kaydetti:

“Şehirdeki eğitim kalitesini artırmamız gerekmekte, İHL’de okuyan kardeşlerimizin sayılarının artmasından dolayı onur duyuyoruz. Tabi sadece öğrenci sayısının artışı yetmez, eğitim kalitesinin de artması lazım. Bizler şehrin genelindeki okullarımıza katkı sunuyoruz bundan sonra da elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. ELİMDER olarak sizleri tebrik ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın