Cevdet Yılmaz Kalkınma Kurultay’ında

  • Haberin Tarihi: 20 Eylül 2014
  • Bu haber 1733 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Cevdet Yılmaz Kalkınma Kurultay’ında

Kalkınma Kurultayı’nın ikinci gününe, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da katıldı

‘Birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız’ sloganı ile dün başlayan Kalkınma Kurultayı’nın ikinci gününde, üzerinde birlikte çalışılacak ve birlikte başarılacak işlerin tanımı yapıldı. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da katıldığı Kurultay’da Bakan Yılmaz ve Milletvekillerinin yanı sıra hazırlanan Ar Ge çalışmalarıyla ilgili sunumlar yapıldı. Kurultaydan Elazığ’ın Alabalık üretimi ve madencilik konusunda odaklanması gerektiği sonucu çıktı.

Elazığ Valiliği, Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi, Fırat Kalkınma Ajansı ile Ticaret Ve Sanayi Odası’nın ortak çalışması sonucu hazırlanan Elazığ Kalkınma Kurultayı’nın ikinci gününe Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’da katıldı. 14 farklı sektörden 250 davetlinin katıldığı ve “Birlikte Çalışacağız, birlikte başaracağız” sloganı ile başlayan kurultay, üzerinde birlikte çalışılacak ve birlikte başarılacak işlerin tanımının yapılması ile tamamlandı.

Kurultayın ikinci günü, ev sahibi konumundaki Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak’ın konuşması ile başladı.

Kurultay’ın bir sonraki toplantısının 28-29 Kasım tarihlerinde yapılacağını duyuran Koçak, Kasım ayında Bakanlar Kurulu toplantısının Elazığ’da yapılmasını talep etti.

Programda Elazığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ, Faruk Septioğlu ve Sermin Balık da birer konuşma yaptı.

kurultay

Ar Ge Danışmanı Burak Erşahin’in, çalıştay sonuçlarını içeren sunumunun ardından kürsüye gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye olarak iddialı hedeflerinin olduğunu ve bu hedeflerle ilgili 25 kritik alanda yol haritası çıkarttıklarını, yakın bir zamanda paylaşacaklarını söyledi. Bakan Yılmaz “Türkiye 2023’e giderken Elazığ nereye gidecek?” sorusunun cevabının bulunması için bu tür kurultayların önemli olduğunu belirtti.

kurultay2

Bölgelerin gelişmesi için Ankara’dan yapılan planlamaların yeterli olmadığını ifade eden Bakan Yılmaz, “makro hedefleri mikro hedeflere indirmemiz lazım” diyerek bölgesel planlamaların olması gerektiğinin altını çizdi.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın