Kalkınma Kurultayı Başladı

  • Haberin Tarihi: 19 Eylül 2014
  • Bu haber 1015 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kalkınma Kurultayı Başladı

Elazığ Kalkınma Kurultay’ı Akgün Otel’de başladı

Elazığ Valiliği, Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi, Fırat Kalkınma Ajansı ile Ticaret Ve Sanayi Odası’nın yaptığı ortak çalışma sonucunda hazırlanan Elazığ Kalkınma Kurultay’ı Akgün Otel’de Türkiye ve Elazığ’dan 14 farklı sektörden 250 davetlinin katıldığı açılış programı ile başladı.

ETSO Başkanı Ali Şekerdağ, Fırat Üniversitesi Rekörü Prof.Dr. Kudbettin Demirdağ, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile Vali Ömer Faruk Koçak’ın yaptığı açılış konuşmalarının ardından sektör sunumları gerçekleştirildi.

İlk konuşmayı yapan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, kurultayın amacının sorunların tespit edilmesi, Elazığ’ın gelişmiş alanların tespiti, stratejeler doğrultusunda orta ve uzun vadede hedeflerin ortaya konması olarak açıkladı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Kutbettin Demirdağ, Üniversitelerin önemli görevlerinden birinin de içinde bulunduğu toplumun sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak olduğunu belirterek üniversite olarak bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyo-ekonomik projelere de destek olduklarını belirtti.

Kurultayın Elazığ’ın 2023, 2050 ve 2071 tarihlerinin temelin atıldığı bir kurultay olacağını belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise alınan kararlar Elazığ’ın geleceğinin belirlendiğini söyledi.

kurultay

“Elazığ’ın geleceğine karar vermek, Elazığ’ın gerçek sahiplerinin hakkıdır” diyen Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ’ın kalkınması adına herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini dile getirdi.

14 farklı sektör temsilcilerinin katıldığı ‘Birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız’ sloganı ile başlayan Kalkınma Kurultayı’nın ilk günü Elazığ’a bakış ve sektör sunumları ile devam etti.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın