F.Ü. Geceleri Işıl Işıl

  • Haberin Tarihi: 19 Eylül 2014
  • Bu haber 1334 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü. Geceleri Işıl Işıl

Fırat Üniversitesi kampüsündeki yoğun aydınlatma çalışmaları devam ediyor

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Fırat Üniversitesi kampüsündeki yoğun aydınlatma çalışmaları dikkat çekiyor. Hedef; kış mevsimine girilmeden devam eden çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlayarak hem öğrencilere, hem de personele daha bakımlı ve kullanışlı bir kampüs sunmak.

Fırat Üniversitesi Rektörlük kampüsü ile Mühendislik kampüsü arasında kalan ve uzun yıllardır gündemde olmasına karşın bir türlü aydınlatma çalışması yapılmayan alan, üniversite hizmet alanı dışında olmasına karşın; Fırat Üniversitesi tarafından aydınlatılmaya başlanması öğrencileri ve bu alanı kullanan vatandaşları memnun ederken, özellikle ikinci öğretimde okuyan gece bölümü öğrencilerinin sıkıntı yaşadığı bu alanda mantar tipi aydınlatma direkleriyle daha güvenilir bir ortam sağlandı. Yine bu alanda yer alan ve uzun yıllardır bakımı yapılmayan kaldırım ve tretuvarlar da günümüz şartlarına uygun olarak yenilenmeye başlanırken, Fırat Üniversitesi öğrencileri de yurt ile fakülteleri arasında kalan bu kısımda başlatılan çalışmalardan dolayı üniversite yönetimine teşekkür ettiler.

üniversiteaydınlatma2

Rektörlük ve Mühendislik kampüsleri içerisinde yer alan bahçe ve yürüyüş yollarının aydınlatılması için de ekipler; çalışmalarını devam ettirirken, toplam 190 yeni mantar tipi aydınlatma direği ve 143 sokak aydınlatma direğiyle hem sürücüler hem de yayalar için daha güvenilir ve daha kullanışlı alanlar sağlanmış oldu.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Kutbeddin Demirdağ da “Uzun yıllardır değiştirilmeyen aydınlatma direklerinin değiştirilmesiyle Fırat Üniversite kampüsünün artık geceleri de ışıl ışıl bir hal aldığını ve bu sayede hem sürücülerin hem de kampüsü gece kullananların daha rahat ve güvenli bir ortamla karşı karşıya kaldıklarını” belirtti.
Açıklamasında “Üniversite hizmet alanı içerisinde olmamasına karşın Rektörlük kampüsü ile Mühendislik kampüsü arasında kalan mesire yeri önündeki alanda da bir çalışma yaptıklarını” vurgulayan Rektör Demirdağ, buradaki aydınlatma eksikliğinden dolayı özellikle öğrencilerin çeşitli sıkıntılar yaşadıklarını ve bu durumun devam etmemesi adına, bu alanda da hem aydınlatma, hem de kaldırım ve tretuvar çalışması yaptıklarını söyledi.

üniversiteaydınlatma3

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın