TKDK Elazığ’da Yatırım Sözleşmelerine Devam Ediyor

  • Haberin Tarihi: 18 Eylül 2014
  • Bu haber 1288 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
TKDK Elazığ’da Yatırım Sözleşmelerine Devam Ediyor

TKDK Elazığ’da yatırım sözleşmeleri imzalamaya devam ediyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ’da yatırım sözleşmeleri imzalamaya devam ediyor. İl Koordinatörlüğü, 12. Başvuru çağrı dönemi 3. Grupta yer alan yatırım tutarı 50 milyon lira olan 37 yeni yatırım sözleşmesi imzalayacak.

Bu sözleşmeler sayesinde Elazığ’da 2 adet besi çiftliği, 5 adet süt üretim çiftliği, 25 adet tavuk broiler çiftliği, 1 adet Et İşleme tesisi, 1 adet alabalık üretim çiftliği kurulacak ve 1 adet süt işleme çiftliği ise modernize edilecek ayrıca 2 adet arıcılık projesi de desteklenmiş olacak.

TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü, 12. Başvuru çağrı dönemi son grup olan 3. Grup projelerin onaylanması ile birlikte 12. Başvuru çağrı dönemine ait 91 projeyi destekleyecek. Koordinatörlük, 91 projenin tamamlanması ile Elazığ’a yaklaşık 67 milyon liralık hibe desteği sağlamış olacak.

TKDK Elazığ İl Koordinatörü Turan Karahan, 12. Başvuru çağrı döneminde toplam 103 proje aldıklarını ve bu projelerden 91 tanesini onaylandığını belirtti. 91 projenin toplam yatırım tutarının yaklaşık 110 milyon TL, projelere ödenmesi planlanan hibe tutarının ise yaklaşık 67 milyon TL olduğunu açıklayan Karahan, desteklerin il ekonomisinin bütününe pozitif etki yarattığını söyledi.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın