Pertek Dağ Bisikleti Festivali Düzenlenecek

  • Haberin Tarihi: 18 Eylül 2014
  • Bu haber 1220 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Pertek Dağ Bisikleti Festivali Düzenlenecek

25-28 Eylül tarihleri arasında Pertek Dağ Bisikleti Festivali düzenlenecek

Pertek Dağ Bisikleti Festivali 25-28 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Festival kapsamında 25-26 Eylül’de Milli Bisikletçiler ile söyleşi ve akrobasi gruplarının gösterisi yer alacak.

27 Eylül saat 17.00’da Dostluk Bisiklet Korteji oluşturulacak. Yarışlar ise 28 Eylül’de saat 10:00’da başlayarak. Festival sonunda ayrıca 3 Ekim’de tüm okullarda bisiklet bilgi yarışmaları düzenlenecek.

1. Pertek Dağ Bisikleti Festivali öncesinde yapılan bilgilendirme toplantısına İlçe Kaymakamı Memiş İnan, İlçe Belediye Başkanı Recai Vural, Süt ve süt ürünleri Fabrika işletmecisi Enver Doğan ile Fırat Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Başkanı Mehmet Şirin katıldı.

İlk değerlendirmeyi yapan İlçe Kaymakamı Memiş İnan, festivalin çıkış noktası ve amaçları konusunda bilgi verdi.

Pertek Belediye Başkanı Recai Vural, İlçenin tanıtımı ve kalkınmasına büyük destek olacağını, amacın çocuklara sporu sevdirmek ve tanıtım olduğunu belirtti.

Fırat Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Başkanı Mehmet Şirin, spor ana temalı festivalin aynı zamanda turizm faaliyetleri kapsamında da desteklendiğini söyledi.

Son olarak konuşan Süt ve süt ürünleri Fabrika işletmecisi Enver Doğan ilçede bu tarz etkinliklere desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın