Maden’de Eğitime Destek

  • Haberin Tarihi: 18 Eylül 2014
  • Bu haber 935 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Maden’de Eğitime Destek

Çocuklara destek amaçlı yardım kampanyası başlatıldı

Elazığ’da eğitime destek amaçlı birçok organizasyon yapan Goncalar Solmasın Derneği, Garanti Bankası’nın Yoncalar Kulübü ile birlikte, kırsal alanlarda eğitim gören çocuklara destek amaçlı yardım kampanyası başlattı. Maden’e bağlı Hazar Kavak Köyü’nde startı verilen kampanya ile 3 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Kampanya’nın ilk ayağı olan Hazar Kavak Köyü’ndeki programa Elazığ Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Garanti Bankası Yoncalar Kulübü Üyesi Serap Tuncer ve Goncalar Solmasın Derneği Başkanı Hacı Ormanoğlu da katıldı.

Programda ilk konuşmayı yapan Hazar Ortaokulu Müdürü Murat Kaya, kampanya nedeniyle teşekkür ederken kırsal alanlarda eğitim gören çocuklara yapılan yardımların önemine vurgu yaptı.

Goncalar Solmasın Derneği Başkanı Hacı Ormanoğlu, kampanyanın Maden’de başladığını ve diğer ilçelerde devam edeceğini belirtti. Ormanoğlu; “kötülüğün panzehiri iyiliktir” diyerek öğrencilere seslendi.

Kampanya’nın sponsorluğunu üstlenen Garanti Bankası Yoncalar Kulübü’nün Üyesi Serap Tuncer ise yaptığı konuşmada Maden’de olmaktan mutlu olduğunu belirterek “Dünya’yı iyilik kurtaracak” dedi.

Programda son olarak konuşan Elazığ Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, eğitime yaptığı katkılar nedeniyle Goncalar Solmasın Derneği ve Garanti Bankası Yoncalar Kulübüne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yardım malzemeleri öğrencilere dağıtıldı.

3 bin öğrenciye giyim, kırtasiye ve gıda yardımı yapılması hedeflenen kampanya diğer ilçelerde devam edecek.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın