Belediyeden 61 Çalışana Sertifika

  • Haberin Tarihi: 18 Eylül 2014
  • Bu haber 1131 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediyeden 61 Çalışana Sertifika

Elazığ Belediyesi tehlikeli işlerde istihdam ettiği personeline kurs düzenleyip sertifika verdi

Elazığ Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü,iş güvenliği eğitimleri kapsamında “tehlikeli” ve “çok tehlikeli” işlerde çalışan 61 personele 40 saatlik eğitimden sonra kurs bitirme sertifikası verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 6331 sayılı yasası gereği ve İş Sağlığı Kanunu çerçevesinde, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışan personelin bilgilendirmesi için Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Elazığ Mesleki Eğitim Kurs Merkezi tarafından verilen eğitimlerden sonra yapılan sınav sonucunda başarılı olan personellere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğünde düzenlenen törene Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Mesleki Eğitim Kurs Merkezi Müdür Başyardımcısı Cengiz Alp, Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve personeller katıldı.

belediye sertifika

Tören öncesi açıklamalarda bulunan Elazığ Mesleki Eğitim Kursu Merkezi Müdür Başyardımcısı Cengiz Alp, Kurs Merkezi olarak Elazığ’daki işletmelere talepleri doğrultusunda mesleki eğitim konusunda eğitimler veriyoruz diyerek mesleki eğitim konusunda Belediye Başkanımızın gösterdiği hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyorum dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’da bizim çalışan personelimizin sağlığı ve sıhhati olmazsa olmazlarımızdandır diyerek açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Biz bir tek personelimizin burnunun kanamasına müsaade etmeyiz. Dolayısıyla işçi sağlığı, iş güvenliği ve bu alanda verilen eğitimleri önemsiyoruz. Bu alanda bütün çalışanlarımıza hizmet içi eğitimlerini veriyoruz. Bugünde Destek Hizmetlerimizde 61 çalışanımızın başarıyla tamamladıkları hizmet içi eğitimlerinin sertifikalarını vereceğiz. Buradan çalışanlarımıza sesleniyorum bu almış olduğunuz sertifikalar sizin güvenliğinizi sağlamaya yetmez. Sizin gerçek manada güvenliğinizi kendiniz sağlayacaksınız. Hangi işi yaparsanız yapın önce sağlığınızı düşüneceksiniz. Güvenliğinizi düşünecek sizin, gerekli tedbirleri önlemleri alacaksınız ve ondan sonra işe başlayacaksınız. Eğitimde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

elazığ sertifika belediye

Konuşmaların ardından Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz kursa katılan personellere sertifikalarını verdi.

Bir Yorum Yazın