Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Resmi Program İle Açıldı

  • Haberin Tarihi: 17 Eylül 2014
  • Bu haber 986 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Resmi Program İle Açıldı

Eğitim-öğretim yılının açılışı nedeniyle resmi program düzenlendi

2014-2015 eğitim-öğretim yılının açılışı nedeniyle resmi program düzenlendi. Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, eğitim sendikalarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, eğitimciler olarak milli ve manevi değerlere uygun bir nesil yetişmesi için mücadele ettiklerini ifade etti. Ahmet Bağlıtaş, milli ve manevi değerlere uygun nesiller yetiştirmek doğrultusunda hem eğitimcilere hem de ailelere büyük görevler düştüğünü ifade etti.

İlimizde 2014 yılı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Bağlıtaş, önümüzdeki süreçte tamamlanması planlanan projelerden söz etti.

TEOG sınavı yerleştirme sonuçlarına göre evlerinden uzak okullara yerleştirilen öğrencilerin sorunlarına da vurgu yapan Başlıtaş, mağduriyetlerin önümüzdeki süreçte giderileceğini ifade etti.

Vali Ömer Faruk Koçak ise bu süreçte herkese sorumluluklar düştüğünü, sorumlulukların yerine getirilmesi halinde iyi bir eğitim yılı geçirileceğine inandığını vurguladı.

Konuşmaların ardından program kapsamında hazırlanan gösteriler sahnelendi. Ayrıca programda ilkokul 4. sınıf öğrencileri okulla yeni tanışan 1. sınıf öğrencilerine okula hoş geldiniz çiçeği sundu. Program Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci korosunun müzik dinletisi ile son buldu.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın