Kendimize Dönelim

  • Haberin Tarihi: 17 Eylül 2014
  • Bu haber 1019 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kendimize Dönelim

Sizden Gelenler Köşemizin konuğu Muhammet Sunkar’ın “Kendimize Dönelim” isimli bugünkü yazısı

Kendimize dönelim dostlar. Türkiye üzerinde oynanan oyunları görüyoruz. Oynanan oyunlardan Elazığ’a değen hiçbir şey yok şükür ama dışarıdan Elazığ’a bakınca sanki Uzakdoğu Ülkelerinden biri haline gelmiş. Türkiye’nin içinde Afrika Ülkelerinden biri haline gelmiş durumda. Kendimiz ne durumda olduğumuzu dışarıya çıktığımız zaman mı anlayacağız artık. Adamlar büyükşehir olmak için her şeyi yapıyorlar. Ama bizim büyükşehir olmak gibi bir derdimiz yok sanki. Bir ara bunun için bir hamle yapıldı.

Büyükşehir olmak için imza toplandı. Düşündüm de Elazığ için bir şeyler yapmaya çalışan vatanseverlerimiz var. Bunu neden büyük yerlere gelen milletvekillerimiz veya valimiz veya daha değişik mertebelere gelen kişiler görmüyor. Düşünsenize öyle oluyor ki Elazığ’in ismi BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ oluyor. O günleri görmek için daha neler yapacağız. Büyükşehirlerin aldığı teşvikleri neden biz almayalım, niye bizim bakanımız olmasın, neden bizim bir başbakan yardımcımız olmasın? Bakın Kayseri’ye hatta fazla gitmeyelim uzağa en yakınımızdaki Malatya’ya bakalım. İnsanlar öyle akıllı ki adamlar Cumhurbaşkanı çıkardı. Daha nasıl ifade edeyim. Ama yine de MEMLEKETİME CAN KURBAN.. Adam gibi adam çıkmadı hiç bu şehirde. Çıkanlarda hep kendi menfaatlerinin derdinde. Şimdiki vekillerimiz gibi. 14 yılda bir bakanlık alamadıklari için acaba kendilerini nasıl hissediyor? Neden bir ulaştırma bakanı olmasın şehrimizde, neden bir kalkınma bakanı olmasın Elazığ’da?

Bizim vekillerimizin ne yaptığını hiç anlayamıyorum. Neden vekiller hangi şehir oy verdi onlara diye hiç düşünmüyorlar mı ? Kendimize dönmek için illa Sine-i millete mi dönelim. Biz istiyoruz ki kendimize dönelim, Elazığ’ın ismini yüceltelim, sadık insanlar olalım.

Ama bu şehrin önde gelen isimleri bunları düşünmüyorlar mı? Artık orasını bilemiyorum. Allah bu şehre emek vermeyenlerden bizi korusun…

Saygılar Dilerim..

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın