WhatsApp’a O Özellik Geliyor

  • Haberin Tarihi: 16 Eylül 2014
  • Bu haber 3107 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
WhatsApp’a O Özellik Geliyor

WhatsApp’ın beklenen özelliği sesli görüşme yakında devreye giriyor

WhatsApp Nedir?

Whatsapp, messenger benzeri bir akıllı telefon uygulamasıdır. Whatsapp size internet üzerinden mesajlaşma, video yollama, ses kaydı yollama, resim yollama gibi özellikler sunar. Whatsapp’ı “Messenger” gibi programlardan ayıran özelliğiyse verdiği servislerdeki arkadaş listenizi değil, telefon rehberinizi kullanıyor olması. Whatsapp’ın önemli özelliklerinden biride servisin bilgisayarlarımızda kullandığımız anlık sohbet servislerinden farkı, sürekli açık olması. Uygulama kapalı dahi olsa mesajlar sunucuda depolanıyor. Anlık bildirim özelliği açıksa anında karşı tarafa iletiliyor.

WhatsApp Nasıl Kullanılır?

WhatsApp kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması gerektiğinden ya kablosuz ağa bağlanmanız ya da bir mobil internet paketi almış olmanız gerekiyor. WhatsApp kullanabilmeniz için mesajlaşacak arkadaşınızın da WhatsApp kullanması gerekiyor. Böylelikle sınırsız mesajlaşmak, resim, video ve ses kaydı göndermeniz mümkün.

WhatsApp Kullanıcı Oranı

En popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, son açıklanan verilere göre 600 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. WhatsApp CEO’su ve kurucusu Jan Koum, kullanıcı sayısı hakkında en son geçtiğimiz nisan ayında konuşmuş ve 500 milyonu geride bıraktıklarını söylemişti. Şu an elde edilen veriler de gösteriyor ki WhatsApp’ın büyümesi devam ediyor.

İşte O Beklenen Özellik

Bu yılın başlarında Barcelona’da düzenlenen MWC 2014 etkinliğinde WhatsApp’a sesli görüşme özelliğinin geleceği açıklanmıştı. Şu an itibarıyla en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a bu özelliğin de gelecek olması WhatsApp kullanıcıları için her ne kadar iyi bir haber olsa da WhatsApp’ın rakipleri için o kadar kötü bir haberdi.

Şimdiye kadar WhatsApp’ta bu sesli görüşme özelliği bir türlü devreye girmemişti. Ancak bugün sızdırılan bir görselle birlikte WhatsApp’ın bu özelliğinin iOS 8 ile birlikte hayatımıza gireceği ortaya çıktı. Yani iOS 8’in 17 Eylül’de yayınlanacağı düşünülürse bu tarihte WhatsApp’a sesli görüşme özelliğinin geleceğini söyleyebiliriz.
Diğer taraftan Android kullanıcılarına da muhtemelen yine aynı tarihte yayınlanacak bir güncelleme ile bu özellik kullanıma sunulacaktır.

İlgili habere ulaşmak için tıklayınız.

(haber7)

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın