MÜSİAD Palu’da Buluştu

  • Haberin Tarihi: 14 Eylül 2014
  • Bu haber 1138 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
MÜSİAD Palu’da Buluştu

MÜSİAD İlçelerle Buluşuyor projesinde 7. toplantı yapıldı

MÜSİAD İlçelerle Buluşuyor projesinde 7. toplantı Palu’da yapıldı. Toplantıda ilk olarak konuşan Palu Belediye Başkanı Mehmet Said Dağoğlu, ilçenin sorunlarından bahsettikten sonra kalkınma için 3 projenin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Palu’nun 3 yönüyle kalkınacağını belirten Dağoğlu bunları, Tarih turizmi, inanç turizmve Murat Nehri kıyısına sosyal tesislerin yapılması olarak sıraladı.

Toplantıda Palu İl Meclisi Üyesi Hüseyin Saylan, yolların durumu hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Ak Parti İlçe Başkanı Abdulkadir Şaştım, ise Ak Parti iktidarı dönemiyle birlikte ilçenin ciddi hizmetler aldığını belirterek 12 yılda ilçeye 150 trilyon yatırım yapıldığını ifade etti.

Son olarak konuşan Müsiad Elazığ Başkanı Av. İbrahim Gök, tarih ve inanç turizmin geliştirilmesi konusunda Belediye Başkanı Mehmet Said Dağoğlu ile hemfikir olduklarını belirterek ilçenin turizm güzergahı içerisinde yer alması için çalıştıklarını söyledi.

Müsiad İlçelerle Buluşuyor toplantıları Kovancılar’da devam etti. Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar ilçede pazarlama, nüfus ve ulaşım problemi olmadığının belirterek tarım ve hayvan ürünlerine dayalı entegre tesisleri açılması konusunda iş adamlarına seslendi.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Av. İbrahim Gök ise hayvansal ürünlerin ön planda olacağı tesislerin kurulması konusunda Belediye Başkanının görüşlerine katıldığını ifade ederek alabalık ve kanatlı hayvan üretimi konusunda da çalışmaların yapılabileceğini belirtti.

Kovancılar Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ise ilçede ara eleman açığının olduğunu ifade ederek Endüstri meslek lisesi açılması ve sonrasında ise ilçede Ziraat fakültesinin kurulması gerektiğine vurgu yaptı.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın