Fatih Terim Fena Bombaladı!

  • Haberin Tarihi: 10 Eylül 2014
  • Bu haber 1000 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Fatih Terim Fena Bombaladı!

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, deplasmanda 3-0’lık şok yenilgiyle ayrıldığımız İzlanda maçının ardından açıklamalarda bulundu

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İzlanda maçının ardından yaptığı açıklamada “İsim vermiyorum ama bazı oyuncularımın performansı beni hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

Fatih Terim’in açıklamaları şu şekilde:

“Bu seviyelerde geriye düşmek altından kolay kalkılır bir şey olmuyor. Buna rağmen bir pozisyon yakaladık. Kimsenin beklediği bir şey değildi. Çek maçımız çok daha önem kazandı. Mağlubiyeti Ömer’in atılmasına bağlayamayız.”

Rüzgar Faktörü

“Rüzgara karşı oynuyorsun, ikinci yarı rüzgar duruyor. Maç bitiyor rüzgar tekrar başlıyor gibi şeyler söyleyebiliriz. Bir daha inşallah böyle bir şey görmek nasip olmaz. İzlanda bizden iyi oynadı. Tebrik etmek gerek.”

Mağlubiyeti Hakettik

“Mağlubiyeti hak ettik. 10 kişi kalmak kötü oldu, oyunun hakim olarak devam ediyorduk. 33-34 dakika 10 kişi oynadık, sonuç farklı yerlere gidebilirdi. Kazanamasak bile kaybetmeyebilirdik, niyetimiz oydu. Mustafayı da almıştık. Mustafa, Burak ve Arda ile devam ediyorduk ama rakibin hem fizik gücü sizden üstün, hem 1-0 üstün. Üstüne bir de 10 kişi kalınca sonuç kaçınılmaz oluyor.”

Arda Konusu

“Arda’nın durumunu kontrol edecek zamanımız kalmadı. İlerleyen dakikalarda Arda da çıkabilirdi ama arka arkaya 2 gol yiyince bir anlamı kalmadı çıkarmanın. O yoktu bu yoktu diye hiçbir zaman söylemedim. Zaman içerisinde bu seviyede oynayanlar bizde kalacaktır. Gerçek seviye bu seviye. Gerçekçi olmalıyız, biz bugün galip gelmeyi çok da hak etmedik.”

Hayal Kırıklığına Uğradım

“İsim vermiyorum ama bazı oyuncularımın performansından dolayı genel olarak hayal kırıklığı yaşıyorum. Milli takımlar herkesin takımıdır. Üzüntümüzü yaşayalım, hatalarımızı tespit edelim. Milli takım yüzde yüzden fazlasının verilmesi gereken bir yerdir.”

ch-logo

Bir Yorum Yazın