Facebook’un Yeni Özelliği Beğenilecek!

  • Haberin Tarihi: 10 Eylül 2014
  • Bu haber 1199 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Facebook’un Yeni Özelliği Beğenilecek!

Facebook kullanıcılarına kolaylık sağlamaya devam ediyor

Facebook üyelerine kolaylık sağlamaya devam ediyor. Yeni özelliğini test eden Facebook’ta bundan sonra aramak istediğiniz kelimeyi istediğinizin arkadaşlarınızın profilinde veya kendi profilinizde kolaylıkla bulacaksınız.

Facebook’un denemelerine başladığı yeni işlev, arkadaşınızın eski gönderileri arasında arama yapmanıza izin verecek (elbette gizlilik ayarlarına bağlı kalarak). Bu sayede örneğin arkadaşınızın birkaç hafta önce bahsettiği ve size önerdiği mekanın adını çok uğraşmadan bulabileceksiniz.

Sosyal ağın kısıtlı sayıda kullanıcısı için etkinleştirdiği özellik, mobil kullanıcılara yönelik. Bir Facebook yetkilisi, yaptığı açıklamada mobildeki arama işlevlerini geliştirmek istediklerini, bu “test” işlevi sayesinde hedef kitle olarak sizi içeren gönderiler arasında anahtar sözcük araması yapabileceğimizi söyledi. Özelliğin yakın zamanda tüm Facebook uygulamasını kullananlara sunulması bekleniyor.

Facebook, masaüstünde Graph Search işlevi yoluyla kapsamlı bir arama işlevi sunuyor. Ancak İngilizce cümleleri tanıyan bu özellik, Türkçe dili seçiliyken çalışmıyor. Kendi gönderileriniz arasında ise Hareketler Dökümü sayfasını kullanarak arama yapabiliyorsunuz.

Sosyal dev, birkaç gün önce şaka içerikli makalelerde denemeye başladığı “satire” etiketiyle de gündeme gelmişti.

ch-logo

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın