Bağış, Geceye Damga Vurdu

  • Haberin Tarihi: 9 Eylül 2014
  • Bu haber 1087 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bağış, Geceye Damga Vurdu

2. Bakır Madenliler Buluşma Festivaline sponsor olan Keskinler Kuyumculuk, bağış yaptı

6-7 Eylül tarihlerinde Maden İlçesinde düzenlenen 2. Bakır Madenliler Buluşma Festivaline sponsor olan Keskinler Kuyumculuk, festivalde gerçekleştirilen açık artırmada yaptığı keskin bağışla geceye damgasını vurdu.

Festival alanında, Maden Dernek Başkanları arasında, Maden Amatör Spor Kulübu adına satışa çıkartılan 2 numaralı formayı 10.000.00 TL’ye satın alan Keskinler Kuyumculuk izleyicilere büyük bir coşku yaşattı. Keskinler Kuyumculuk sahibi Ahmet Cemal Keskin yaptıkları 10.000.00 TL’lik bağış hakkın da şunları kaydetti;

‘’ Keskinler Kuyumculuk 09 Ağustos 2005 yılında Elazığ ve ülke siyasetine 40 yıl hizmet etmiş olan muhterem babamız İlyas Keskin önderliğinde Elaziz’imiz de kuruldu. 40 yıldır hemşehrilerimize hizmet etmek, Allah’ın rızasına nail olmak amacıyla ailece siyasi, sosyal, kültürel, sanatsal faaliyetlerimiz devam etmektedir. Ayrıca ticari açıdan da Keskinler Kuyumculuk olarak Elaziz’imize hatta kargo yoluyla ülke dışındaki hemşehrilerimize kadar hizmet vermekteyiz. Saygıdeğer Maden Belediye Başkanımız Musa Orhan beyin daveti üzerine 1.Bakır Madenliler Festivalinde olduğu gibi 2. Festivalde de Keskinler Kuyumculuk adına stand açarak hemşehrilerimizle birlik beraberlik kardeşlik havasını teneffüs ettik. Belediye başkanımızın Maden’e kazandırdığı Belediye hizmet Binası ve Düğün salonunun açılışını DP. Gen. Bşk. Maden Kaymakamı, dernek başkanlarımız ve hazirunla birlikte yaptık. Festival esnasında gerçekleştirdiğimiz altın hediyeli çekilşlerimizle de programa bir sinerji katarak diğer esnaf kardeşlerimizide teşvik etmeyi amaçladık. ‘’

10.000.00 TL’lik BAĞIŞI KESKİNLER KUYUMCULUK OLARAK YAPTIK…

Keskin, kendisinin ayrıca Massad 2. Başkanı olduğunu ve bu vesileyle Maden Dernek Başkanları ile açık artırmaya davet edildiğini belirtti. Ahmet Cemal Keskin açık artırmaya Massad adına davet edildiği için de sahnede nezaketen ve Massad’ın tanıtımı adına bağışı Keskinler Kuyumculuk ve Massad adına yaptığını ifade ettiğini belirtti. Oysa Massad’ın yeni kurulmuş bir dernek olması hasebiyle Massad’a herhangi bir meblağ ödetmeyeceğini, 10.000.00 Tl’lik bağışı Keskinler Kuyumculuk adına şahsen karşılayacağını söyledi. 10.000.00 TL’ye satın aldığı 2 numaralı Maden Spor formasını izleyicilerin alkışları arasında oğluna giydiren Keskin izleyicilere büyük bir coşku yaşattı.

Kardeşliği, birlik ve beraberliği pekiştiren bu tür dernek faaliyetlerinin ve festivallerin tüm il bazında yaygınlaşmasını tavsiye eden Keskin, bu festivalin gerçekleşmesi için yoğun emek harcayan başta Maden Belediye Başkanı Musa Orhan bey olmak üzere, İlçe Kaymakamına, İlçe Emniyet Müdürüne, Garnizon Komutanına, basın mensuplarına,bütün bölge dernek yöneticilerine ve tüm Maden halkına müteşekkir olduklarını belirtti.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın