Belediye’den O İddialara Cevap

  • Haberin Tarihi: 5 Eylül 2014
  • Bu haber 1557 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

MHP’nin görüşlerinin alınmadığı iddiasına Belediyeden cevap geldi

Eylül Ayı Belediye Meclis Toplantısı görüşmelerinde, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Stratejik Plan hazırlıkları aşamasında siyasi parti paydaşları olarak MHP’nin görüşlerinin alınmadığı iddiasına Belediyeden cevap geldi.

Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün konuyla ilgili yaptığı açıklamada MHP İl Teşkilatına Stratejik Plan görüşmeleri için davet yapıldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi:

“5 yıllık Stratejik Planının hazırlanması aşamasında birçok siyasi partilerimizle birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’nden de kendilerine stratejik planla ilgili bilgi verilmek üzere parti binalarına gidilmek üzere randevu talep edilmiştir. Plan görüşmeleri çerçevesinde Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı’ndan randevu talep edilmiş ayrıca MHP Belediye Meclis Üyeleri telefonla aranmış, stratejik plan toplantısının yapılacağı gün ve saat belirtilerek katılımları noktasında davet edilmişlerdir. Bu toplantıya MHP Belediye Meclis Üyelerinden Sn Hamiyet Sandıkçı katılmışlardır.

Bu amaçla MHP İl Başkanlığı 28 Mayıs 2014 Çarşamba günü saat 10.56 ve 10.58’de iki defa aranarak randevu talebinde bulunulmuştur. Bu randevu talebine karşılık MHP’den olumlu ya da olumsuz herhangi bir karşılık verilmemiştir. Yine bu amaçla MHP meclis üyelerimizin tümüne davet neticesinde, 21.06.2014 tarihinde saat 11.00’de yapılan toplantıya MHP Belediye Meclis üyesi olarak sadece Hamiyet Sandıkçı hanımefendi katılmışlardır.
Elazığ Belediyesi olarak görevimiz Elazığ’da yaşayan her siyasi parti, her STK ve kamu kurumlarının da görüşlerini alarak 5 yıllık stratejik planını oluşturmaktır. Odağına hizmeti koymuş bir belediyenin bu hizmeti sunacağı çevrelerin de görüşünü almak, katkılarını sunmasına zemin hazırlamak amacıyla yaptığımız çalışmalarda bir siyasi partiyi ötekileştirmek gibi bir tavrımız ve duruşumuz olamaz. Bizler Elazığ Belediyesi olarak her projemizde olduğu gibi stratejik planımıza da katkı amaçlı tüm paydaşlarımızla görüşme, fikir ve önerilerini alma gibi özel gayret ve hassasiyetimize rağmen, kendi sekretaryaları ya da konuya ilgisizliklerinden kaynaklı mazeretlerine farklı kılıf bulma gibi bir kolaycılığı doğru bulmamaktayız. Konu ile ilgili siyasi partilere yapılan davetler saatleriyle birlikte ortada iken bu konuda bir polemik oluşturulmasının şehrimize bir şey kazandırmayacağı düşüncemizi kamuoyunun gündemine saygıyla sunuyoruz.

Bir Yorum Yazın