MÜSİAD’a Ziyaret

  • Haberin Tarihi: 4 Eylül 2014
  • Bu haber 1213 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
MÜSİAD’a Ziyaret

Ortadoğu Mühendislik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Emin ERGİN, (MÜSİAD) Elazığ Şubesini ziyaret etti

Ambulans, itfaiye, polis, akabinde jandarma gibi kurumların tek bir sistem üzerinden haberleşmesi olan tetra sisteminin Elazığ’da üretilmesi planlanıyor. MÜSİAD’ı ziyaret eden Ortadoğu Mühendislik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Emin ERGİN, tetra üretimi için Elazığ’ın konumu açısından çok ideal olduğunu söyledi.

Ortadoğu Mühendislik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Emin ERGİN Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesini ziyaret etti.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Av. İbrahim Gök, Ortadoğu Mühendislik A.Ş nin ilimizde yapmayı planladıkları yatırımlar hakkında istişareler yaptıklarını ifade etti.

Ortadoğu Mühendislik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Emin ERGİN, 3 tane spesifik proje üzerinde yoğunlaşatıklarını belirterek, toplantının ana konusunun Tetra projesi olduğunu söyledi. .

Ambulans, itfaiye, polis, akabinde jandarma gibi kurumların tek bir sistem üzerinden haberleşmesi olan tetra sisteminin Elazığ’da üretilmesi planlanıyor.

Elazığ’ın 4.Bölge olması ile indirek mal maliyetlerini dengeleyeceğini düşündüklerini belirten Ergin, telsizin komple montajını Elazığ’da Tetra Sisteminin üretimini burada yaparak montajını Ankara’da yapmayı planladıklarını söyledi.

Bu yatırımın yanında Bölgesel lojistik merkezi kurması gerektiğini belirten Ergin, Elazığ’ın konumu açısından çok ideal olduğunu söz konusu yatırımın 3000 m’2lik kapalı bir alanda ve 150 kişilik bir ekiple gerçekleşeceğini belirtti.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın