Ümit Özat’tan Bomba Açıklamalar

  • Haberin Tarihi: 2 Eylül 2014
  • Bu haber 3246 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ümit Özat’tan Bomba Açıklamalar

Elazığspor Teknik Direktörü Ümit ÖZAT Elazığspor’un 4-0’luk mağlubiyeti ile sonuçlanan Osmanlıspor maçının ardından değerlendirmelerde bulundu

Elazığspor’un 4-0’luk mağlubiyeti ile sonuçlanan Osmanlıspor maçının ardından değerlendirmelerde bulunan Elazığspor Teknik Direktörü Ümit ÖZAT, bir çok oyuncusunun kamp yapma imkanı bulamadan maça çıktığını kaydetti. Elindeki kadronun yetersiz olduğunu ve en az 3-4 tane takviye istediğini belirten ÖZAT, takviye yapılmaması durumunda ligde kalmalarının mucize olduğunu söyledi.

Özat maç sonrası düzenlenen basın toplantısında şu ifadelere yer verdi;

“Bu maçın nasıl değerledirmesi yapılabilir. Bir tarafta 15 gündür bir arada olan bir takım. Bir tarafta 2 senedir bir arada olan bir takım. Bu maçtan puan da aldığımız zaman söyleyeceğimiz aynı şeyler bugün de söyleyeceğimiz aynı şeyler. Takımın 1-0 yenilmesiyle 4-0 yenilmesi arasında fark yok. Bilica 5 gün önce geldi, Cangele 15 gün önce geldi. Umut’un yanı sıra onun gibi 3-4 tane oyuncumuz A2’den çıktı. Baktığınız zaman transfer listemizde maddi imkansızlıklar yüzünden alamadığımız oyuncular var. Takımın kayyuma kalması yani bir takım sorunlarımız var bunlar bir gerçek. Kimse kendini kandırmasın.”

“Ama ben bütün bunları bilerek geldim. Transferleri yapmaya çalışıyoruz. Erdinç tam hazır değil Birol daha tam hazır değil. Ön tarafa ve stopere 1’er oyuncu düşünüyoruz. Sol Bek’e bir oyuncu düşünüyoruz. 3-4 tane daha oyuncu takviyesi yapmamız lazım. Bu lig aslında birbirinden çok farklı olan takımların olduğu bir lig değil. Bugün işte 10 milyonlar harcayan Gaziantep Bld. Bolu’yla berabere kalıyor.

O diğer tarafta iyi transferler yapan Adana Demir, Denizli’yle berabere kalıyor. İşte bu takımların ligin güçlü takımlarına karşı böyle oynamalarının nedeni sezona tam ve eksiksiz başlamaları. Bize baktığınız zaman bölük pörçük bir sezon, her anlamda hazır olmamış bir Elazığ. Dolayısıyla bu durumu hemen düzeltmek bugün veya yarın olacak şeyler değil. Bakalım artık bundan sonra elimizden geldiği kadar mücadele edeceğiz. Ama aramızdan ayrılacaklar olacak, aramıza yeni katılacak arkadaşlarımız olacak. Transfer sona erene kadar mutlaka en az 4 oyuncu daha almamız gerekiyor. Bunu başkana ifade ettim.

“Ben her bölge için 2-3 tane alternatif isimler verdim. Tabi onlar da kendi maddi durumuna göre karar verecekler. Bu zorluklar var. Bu zorlukları yaşayacağız. Biz 6. Ve 10. Hafta’ya kadar toparlanma sürecimiz olacak. Bu haftalara kadar en az hasarla geçirmekten başka şansımız yok. Ondan sonrasına bakacağız artık. Biz Ankaragücü’nde varlığın içinde yokluğu yaşadık. Bakın ben Sapara’yı, Sestak’ı getirdim. Ben İshak’ı getirdim 1500 Euro’ya Ankaragücü o zaman sattı 600 milyara, bugün İshak 10 Milyon’a Trabzon’a gitti. Ümit Kurt’u çıkardım ben, bugün Sivas’ta Türkiye Ligi’nin en aranan oyuncusu. Kaan Söylemezgiller’i getirdim 200 Euro’ya, Ben Ankaragücü’nü çalıştırdığım dönem cebimden 1 trilyon’a yakın futbolcu parası verdim. 850 milyar dekontu var. Elazığ’da gerçekten sıkıntılarımız var. Bu süreçte başkan tek başına mücadele ediyor. Ankaraspor’un arkasında ne destek var. Belediye desteği var, stadyumu var, 20 Milyon bütçesi olan bir takım.

Biz şuan 1 tirlyon nakit para bulabilsek 10 tane oyuncu alacağız. Başkanada hak veriyorum. Bıraktığı kulübe tekrardan sahip çıkmış.”

KİMSE BİZDEN ŞAMPİYONLUK BEKLEMESİN

“Dolayısıyla bir defa pes etmek yok. Çıkacağız sonuna kadar mücadele edeceğiz. Biz bu işe baş koymuşuz. Herkesin hayatı hep yukarı doğru gitmiyor, İnişler ve çıkışlar olacak. Ama şu bir gerçek ki mevcut kadroyla devam edersek bu takımın ligde kalması çok büyük başarı olur. Kimse bizden şampiyonluk beklemesin. Hayal beklemesin. Bu takımın ilk yarının sonlarında 6 veya 8’e girerse ben o zaman her türlü sözü veririm. Baktığınız zaman Ömer geçen sene A2’nin Oyuncusu, Ümit, Oktay geçen senenin A2 Oyuncusu ilk defa bu formayı giyiyor. İveşa geleli 3 gün olmuş, Bilica ve Cangele geleli 10 gün olmuş bir takımız. Bugün başka bir takımla da oynasaydık bundan farklı bir skor yaşanmazdı. Dolayısıyla skora çok fazla takılmıyorum. Ama biz gecemizi gündüzümüze katacağız, alnımızın akıyla Elazığspor camiası olarak bu işi bırakmayacağız.”

ELAZIĞSPOR’A KİM YARDIM EDİYOR?

“Ben tüm safihane kalbimle, dürüst bir şekilde elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Ben normal hayatta 2-3 ayda kazandığım paraya Elazığspor’a imza attım. Benim amacım para kazanmak değil. Benim amacım başarı kazanmak. Ben para için buraya gelmedim. Başkanın bir lafına geldim. Ben onda da bu güveni görüyorum. Yapacağım diyor. Başkan maç sonu beni tebrik etti hangi anlamda tebrik etti. 60’a kadar oyun kafa kafaya gitti dedi. Bu benim kabul edebileceğim bir şey değil. Bugün Gaziantep Büyükşehir Belediye’nin Belediye arkasında, Ankaraspor kim ne derse desin Belediye arkasında, peki bize kim yardım ediyor? Bana onu söylesinler. Bu takım sahipsiz kalmayacak. Daha çok erken git dedikleri güne kadar ben burada elimden gelen her şeyi yapacağım. Ama bu takım bu sene veya gelecek sene bir yere gelirse bir daha geriye dönmeyecek inşallah.”

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın