Belediye Meclis Toplantısında Tartışma

  • Haberin Tarihi: 2 Eylül 2014
  • Bu haber 1612 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediye Meclis Toplantısında Tartışma

Belediye Meclisi Eylül ayı toplantılarına tartışmalarla başladı

Belediye Meclisi Eylül ayı toplantılarına tartışmalarla başladı. Milliyetçi Hareket Partili Meclis Üyelerinin iddialarının damga vurduğu toplantıda önce Osman Dilek, Belediye Basın Yayın Müdürü Mehmet Karaarslan’ın kendilerini cahillikle suçladığını öne sürdü ve toplantıya başkanlık eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a ‘ne yapmayı düşünüyorsunuz?’ diye sordu.

Gündem dışı 8 maddenin gündeme dahil edilmesi ve ardından oylanan 6 maddede sakinliğini koruyan Meclis, 7. maddede yer alan Elazığ Belediyesi’nin 5 yıllık Stratejik Plan Programı ile ilgili teklifle birlikte yeniden hareketlendi. Başkan Yanılmaz’ın plan hazırlanırken paydaşların fikirleri alındığı söylemine itiraz eden belediye eski başkanlarından Behçet Susmaz, MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin toplantıya çağrılmadığını ve bu ayrıştırmanın bir hakaret olduğunu belirtti.

Planda belirtilen Elazığ Belediyesi’nin güçlü ve zayıf yönlerini de değerlendiren MHP’li Meclis Üyesi Susmaz, personellerin aktif halde ve ilgili birimde çalışmadığını ifade eden madde üzerine belediyeyi yönetenlere ‘Siz ne yapıyorsunuz?’ diye sordu. MHP’li bir başka meclis üyesi Fahri Çınar da aynı madde üzerinde söz aldı. 5 yıllık stratejik plan programını vizyonsuzluk belgesi olarak nitelendiren Çınar, Sosyal Belediyecilik adına hiçbir projenin planda yer almadığına vurgu yaptı.

Tüm bu iddialara yanıt veren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, MHP il Başkanlığı’nın randevu vermediğini ve projede yer almak istemediğini söyledi. Behçet Susmaz ve Başkan Yanılmaz arasında kısa süreli tartışma meydana geldi.

MHP Meclis Üyelerinin konuşmaların sonrasında Meclis, gündemde yer alan diğer maddeleri görüşerek oyladı.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın