Zabıta’dan Yoğun Tempo

  • Haberin Tarihi: 29 Ağustos 2014
  • Bu haber 797 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Zabıta’dan Yoğun Tempo

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü birçok noktada çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kaldırım ihlalinden, ruhsatsız iş yeri çalıştırmaya, ruhsat hilafından kaçak büfe yapımına kadar birçok noktada çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. İşte bu kapsamda 14 iş yerine kaldırım ihlalinden, 4 iş yerine ruhsatsızlıktan, 1 iş yerine de ruhsat hilafından dolayı işlem yapıldı. Ayrıca ekipler izinsiz olarak kaçak yapılmaya çalışılan büfe alanının yıkımını da gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından bizzat başlatılan ve kısa süre içerisinde başarıya ulaşan “Elazığ’ı Seviyorum, Kaldırımları İşgal Etmiyorum” kampanyası devam ederken, tüm uyarılara rağmen ihlale devam eden Kazım Karabekir Caddesi üzerinde faaliyet yürüten 14 iş yerine kaldırım ihlalinden dolayı 92’şer lira, 1 iş yerine ruhsat hilafından dolayı 189 lira ceza-i işlem uygulanırken 4 iş yerine de ruhsatsızlık işlemi yapıldı.

Tüm uyarılara karşın kaldırım işgali yapan esnaflara ceza-i işlem uygulayan Zabıta Müdürlüğü ekipleri Kazım Karabekir Caddesi’nin yanı sıra şehrin diğer cadde ve sokaklarında da bu denetimlerini sürdürüyor. Esnafın yayaların hakkı olan kaldırımları ihlal etmemesini isteyen Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bu konuda kararlı bir şekilde çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Yine Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde Cumhuriyet Mahallesi 170. Sokakta yeşil alan üzerine belediyeden izin almadan kaçak bir şekilde kurulan büfe Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince kaldırıldı.
Öte yandan dönem içerisinde Zabıta ve Emniyet Müdürlüğü’nce görevlendirilen ekipler kent genelinde gece 23.00’e kadar sürdürdüğü çalışmalar sonucunda 99 yerli, 83 yabancı uyruklu dilenci hakkında yasal işlem yaptı.

Yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Suriye’de ki iç savaştan kaçarak Ülkemize sığınan Suriye uyruklu şahısların Diyarbakır- Bingöl Karayolu üzeri Kekliktepe mevkiinde çadır açarak yerleşmeye çalıştıklarını tespit etti. Emniyet Müdürlüğü ekiplerince koordineli bir şekilde çalışan zabıta ekipleri bu şahısları belirtilen alandan uzaklaştırarak kenti terk etmeleri sağlandı.

çadır

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın