Üreten Belediye

  • Haberin Tarihi: 27 Ağustos 2014
  • Bu haber 957 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Üreten Belediye

Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren marangoz ünitesi adeta özel bir fabrika gibi çalışıyor

Marangozhane’de 1429 Ürün İmal Edildi

Vatandaşların huzur içerisinde yaşaması için belediyecilik çalışmalarını büyük bir itina ile sürdüren Elazığ Belediyesi, üstelik sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalara imza atıyor. Bu kapsamda Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren marangoz ünitesi adeta özel bir fabrika gibi çalışıyor.

Çalışma yoğunluğu ve imal edilen toplam ürün bakımından özel bir mobilya fabrikasıyla eş değer çalışan Elazığ Belediyesi marangozhane birimi üretim performansıyla da dikkat çekiyor.

Elazığ Belediyesi’nin Harput Yolu üzerinde bulunan Destek Hizmetleri Müdürlüğü binasında bulunan marangoz ünitesinde görev yapan ve haftanın yedi günü çalışmalarını sürdüren ustalar, burada masadan sandalyeye, kapıdan pencereye, çardaklardan oturma banklarına kadar birçok ürün üretiyorlar.

Nisan ayından bugüne kadar 415 adet oturma bankı, 26 adet çardak, 46 adet masa, 43 adet dosya dolabı, 62 adet sehpa, 69 piknik masası ve 13 adet pano ile 12 adet rahle imal eden marangozhane birimi, yine farklı sayılarda çöp kovası, tabut, toplantı masası, vestiyer, ayakkabılık, etajer, kürsü ve birimlerin ihtiyacı olan çok sayıda özel imalat gerçekleştirdi.

Belediye marangozhane biriminde imal edilen masa, sandalye, vestiyer, toplantı masası, çalışma masası, mutfak dolapları ve ayakkabılık gibi birçok ürün belediye binasında görev yapan personeller için üretilirken, burada imal edilen oturma bankları ve çardakları ise şehrin farklı noktalarında bulunan dinlenme alanlarında görmek mümkün.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın