Bir 17 Aralık Darbesi Daha

  • Haberin Tarihi: 27 Ağustos 2014
  • Bu haber 1768 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bir 17 Aralık Darbesi Daha

17 Aralık’taki hükümeti devirme operasyonunu yürüten paralel yapı, İstanbul Finans Merkezi’ni de etkiledi

17 Aralık’da gerçekleştirilen Operasyon İstanbul Finans Merkezi’ni de etkiledi. Bunun sonucunda merkezlerini Dubai’den İstanbul’a taşımak isteyen en az 10 şirket bu planlarını erteleme kararı aldılar. İstanbul’un bu anlamda stratejik üs olma yolculuğuna darbe girişimi sekte vurmuş oldu.

Global şirketlere üst düzey yöneticiler yerleştiren Egon Zehnder’in İstanbul Sorumlusu olan Murat Yeşildere’ye göre 2013’te “Şirketin merkezini Dubai’den İstanbul’a taşıyalım” diye karar bildiren birçok global kuruluş, 17 Aralık’tan sonra ortaya çıkan olaylar sonucunda bu planını askıya aldı.

Murat Yeşildere, sadece kendisine bu amacından söz edip daha sonra kararını “bekleyip görelim” şeklinde değiştiren 10 şirket olduğunu belirtti. Yeşildere’nin ilettiği bilgilere göre bu şirketler ilaç, tüketim, finans ve teknoloji odaklı. Murat Yeşildere, bu yıl Türkiye’ye gelmesi beklenen birçok bankacılık yatırımının da beklemede olduğu fikrinde.

Murat Yeşildere; “2014’te bankacılık sektöründe büyük hareketlilik bekliyorduk. Tepedeki dört büyüğün altında evlilikler, ayrıca sektöre yeni yabancıların gireceği bize gelen haberler arasındaydı. Ancak iç politikadaki karışıklık tüm bunları engelledi” şeklinde konuştu.

(haber7)

Bir Yorum Yazın