Belediye’den Çevre Kirliliğini Önleme Eğitimi

  • Haberin Tarihi: 14 Ağustos 2014
  • Bu haber 861 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediye’den Çevre Kirliliğini Önleme Eğitimi

İnşaat kalıntılarının neden olduğu çevre kirliliğini önlemek amacıyla Elazığ Belediyesi’nde toplantı

İnşaat kalıntılarının neden olduğu çevre kirliliğini önlemek, harfiyatların döküm alanlarına taşınması ve depolanması ile ilgili, yaşanan sorunların çözümüne yönelik Elazığ Belediyesi’nde, müteahhitlerin ve hafriyatçıların katıldığı bir toplantı gerçekleşti. Başkan Vekili Asım Nazırlı başkanlığında yapılan toplantıda bilinçsiz bir şekilde çevreye bırakılan hafriyatların verdiği zararlar hakkında katılımcılara bilgiler verilirken, yine bu kurala uymayanlara da ciddi miktarda idari para cezasının verileceği belirtildi.

Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mustafa Tepe ise yaptığı değerlendirmede bu konuda şuana kadar bir düzenlemenin olmadığını ve Haziran ayı içerisinde belediye meclisi tarafından bu konuda bir karar alındığını hatırlatarak, katılımcılara hafriyat dökümü ile ilgili bilgiler verdi.

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla Merkez Sarı Çubuk köyünde bulunan hazineye ait devletin hüküm ve tasarrufu altındaki 20 bin m^2 yüz ölçümlü taşınmaz Milli Emlak Müdürlüğünden 5 yıllığına kiralanıp hafriyat döküm sahası oluşturulurken, yine şehrin muhtelif yerlerine bırakılan “hafriyat alanına gider” yazılı yön levhalarıyla da vatandaşlar ve nakliyeciler bilgilendirildi.

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ayrıca “Hafriyat toprağı inşaat ve yıkıntı atıkları kontrolü yönetmeliğine aykırı hareket edenlere idari ceza uygulanacağının bilinmesi hususunda tüm şahıs, şirket ile kamu kurum ve kuruluşlarına ilanen duyurulur” şeklinde ifadeler kullanıldı.

Düzenleyen: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın