Şahin Şerifoğulları’ndan Savunma

  • Haberin Tarihi: 7 Ağustos 2014
  • Bu haber 1162 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Şahin Şerifoğulları’ndan Savunma

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI, yazılı açıklama yaptı.

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI, bu konuda yazılı açıklama yaptı. ŞERİFOĞULLARI, söz konusu 2 kulübün Lig’e katılabilmeleri için Türkiye Futbol Federasyonu’ndan 15 gün süre uzatımı almalarına rağmen bu iki kulübün de herhangi bir girişimde bulunmadıklarını söyledi.

ŞERİFOĞULLLARI, açıklamasında Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak, ilimiz spor kulüplerine her türlü imkan ve olanağı sağladıklarını belirtip, yaşanan bu sürecin sorumlusu olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nü gösterdi.

Başkan ŞERİFOĞULLARI’nın açıklaması şöyle;

“Bilindiği üzere 2003- 2011 yılları arasında futbol branşında 3.Lig terfi müsabakalarında ve BAL Liginde İlimizin temsil edilme hakkı 1 takımla sınırlıydı. Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak gerek İl içerisinde kulüp sayılarının arttırılması ile ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar, gerekse de Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Türkiye genelinde sadece Elazığ‘ın BAL liginde temsil edilecek takım sayısı 1 den 2 ye yükseltilmiştir. Son iki yılda İlimiz BAL Liginde 2 takımla mücadelesine devam etmiştir.

2014-2015 Futbol Sezonunda da BAL Ligi’nde faaliyet gösterecek takım sayımız 2 iken Elazığ Belediyespor‘un 3.Lig’den düşmesi sonucu İl olarak 3 takımla mücadele etme hakkına sahip olduk.

Bu kulüplerimizden Elazığ Yolspor Türkiye Futbol Federasyonu BAL Ligi müracaatlarının son günü olan 21 Temmuz ‘a kadar gerekli iş ve işlemleri yaparak BAL Ligi’ne katılma hakkına sahip oldu. Diğer iki takımımız olan Elazığ Belediyespor ve Elazığ Paluspor ise son başvuru tarihinden itibaren 15 gün de Türkiye Futbol Federasyonu’ndan süre uzatımı almamıza rağmen herhangi bir girişimde bulunmamış ve BAL Ligi’ne katılma hakkını kaybetmişlerdir.

İl Özel İdarespor ’un sezon bitmeden BAL Ligi’nden çekilme kararı aldıkları Amatör Futbol severler tarafından bilinmektedir. Bu çekilme kararı alındıktan sonra İlimizin BAL Ligi’nde temsil hakkının kaybolmaması adına formüller aranmış, bizlerin görüşüne itibar eden İl Özel İdarespor Yöneticileri son maçın ikinci devresine çıkmayarak İlimiz 1. Amatör Küme Şampiyonu Paluspor’un önü açmıştır. Müracaatların son gününe kadar Paluspor Yöneticileriyle yapmış olduğumuz görüşmelerde Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak her türlü destek sözü vermemize rağmen Palu’daki yetkililerden destek alamadıklarını beyan ederek katılmayacaklarını dile getirmişlerdir.

Bundan sonraki süreçte Türkiye Futbol Federasyonu’ndan 15 gün süre uzatımı alınarak, yönetimin farklı kişiler tarafından alınması, Kovancılarspor ve Karakoçanspor ile Paluspor kulübünü almaları yönünde görüşmeler yapılmış ama maalesef Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak bu girişimlerimizden sonuç alınamamıştır.

Elazığ Belediyespor ise eski borçlarının fazlalığından ve mevcut bir yönetimin hâli hazırda bulunduğu ortamda Belediyespor ile alakalı inisiyatifte bulunmayacaklarını, Elazığ Belediyesi bünyesinde Ebuaşspor Kulübünü kurduklarını ve alt yapı anlamında yetiştirici konumunda olacaklarını beyan etmişlerdir.

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak son 5 yılda her sezon Spor Kulüplerine 200 bin TL ‘lik malzeme dağıtımını sağlayan, yapılan her tesiste yüzde yüz katkısı olan, Spor Kulüplerinin her türlü sorunlarıyla ilgilenen, Lige katılım parası olmayan kulüplerin paralarını kasasından ödeyen, Amatör Evi Projesi’nde devletin tek bir kuruşu harcanmadan yapılacağı taahhüdünü veren bir Kurum haline gelmişken, bu tür üzüntü verici durumlarda yardım etmesi gereken kişi ve kişilerin, Kurum ve Kuruluşların, sporda ağabey konumunda bulunan Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nün olaylara kayıtsız kalması ve sorgulanmaması olduğu müddetçe Elazığ Sporda hep kaybeden olacaktır.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın