Dost Meclisi’ne Hindistan’dan Konuk

  • Haberin Tarihi: 7 Ağustos 2014
  • Bu haber 878 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dost Meclisi’ne Hindistan’dan Konuk

Hindistan Tebliği Heyeti , MÜSİAD Elazığ Şubesinin ‘Dost Meclisi’ konuğu oldu

Hadis Profesörü Abdulgayyumi P.Raugrez’inde bulunduğu Hindistan Tebliği Heyeti , Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesinin ‘Dost Meclisi’ konuğu oldu.

MÜSİAD Elazığ Şubesi’nin geleneksel bir hale getirdiği ‘Dost Meclisi’ konuğunun bu haftaki  toplantısının misafiri Hindistan Tebliği heyetinden Hadis Profösörü Abdulkayyumi P.Raugrez oldu.  Hadis Profösörü Abdulkayyumi P.Raugrez ile birlikte 6 kişilik bir heyetin de katılmış olduğu toplantıda,  misafirleri  Başkan Av. İbrahim Gök ile birlikte üyeler ağırladı.

Dost meclisi toplantısı sırasında konuşan Raugrez, Peygamberimiz ve sahabelerin yaşama tarzları ve maksatlarından konuşup, yer altı gayesenin ne olduğu konusunda bilgiler verdi. Aynı zaman Raugrez, peygamber varisi olan biz ümmetinin de bu zihniyetle hareket etmesini söyledi.

İslam’ın tüm insanlığın hayatına yansıması gerektiğini belirten Raugrez, “ Bunun için de Müslüman, duygularına hakim ve tevazu ehli olmalı, sabır, edep, haya ile insaf sıfatları mizacını şekillendirmelidir. Bütün bunlar için, toplum içerisinde güzel ve hoş karşılanmayan her türlü kötü davranış, alışkanlıklar zamanla değiştirilmelidir. İradenin kontrolü ancak Allah’ın emri olan ibadetlere sımsıkı sarılmak suretiyle olabilir. Bunun içinde hepimizin gayret göstermesi gerekir. Dünya ömrünü ahret için çalışarak geçirmek gerekir. Rabbimizin istediği bir hayatı yaşamalıyız” şeklinde konuştu.

  Şube Başkanı Av. İbrahim Gök, yapılan ziyaretten memnun olduklarını, kendilerini ağırlamaktan onur duyduklarını söyleyerek Hindistan Tebliği heyetine teşekkürlerini iletti.

 Karşılıklı sohbetlerinde olduğu toplantı yapılan duanın ardından sona erdi.

Bir Yorum Yazın