Bu Sahipsizlik Kahrediyor!

  • Haberin Tarihi: 5 Ağustos 2014
  • Bu haber 1566 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bu Sahipsizlik Kahrediyor!

Elazığ’da spor da gelinen son nokta içler acısı

İlimizde sporun geldiği son nokta hepimizi derinden yaralıyor…

Bir zamanlar 3 profesyonel takımla liglerde mücadele eden Elazığ’ın, şu an ise Elazığspor dışında profesyonel takımı bulunmuyor. Alt yapıya önem verilmemesi, tesis yetersizliği, malzeme sıkıntısı, kulüplerin ihtiyaçlarını karşılayamamaları gibi birçok etken ilimizin sporda geriye gitmesinde önemli bir rol oynuyor.

Bunun son örneği ise Türkiye Futbol Federasyonu’nun Bal Ligi’ne katılacak olan takımları açıklamasıyla birlikte gün yüzüne çıktı. BAL Ligi’nde 3 takımla mücadele etme hakkı bulunan ilimizden Belediyespor ile Paluspor’un lige katılmama kararı almalarıyla bu sayı 1’e düştü.Buna göre BAL Ligi’nde 2014-2015 Futbol Sezonu’nda ilimizi sadece Yolspor temsil edecek.

Geçen sene Şampiyon olarak büyük başarı yakalan Paluspor’un ise tarihinin en iyi dönemlerini yaşarken bu sene yönetimin aldığı karar itibariyle bal ligine katılmayacağı duyuruldu. Paluspor’un Bal ligine katılmamasının sonucunda ” Paluspor’un tam anlamıyla dağılma sürecine gireceği ve futbolcularının yüzde 90’ının Paluspor’dan ayrılacağı ve taraftar kitlesinin hayal kırıklığına uğrayıp maçlara gitmemesi neticesinde Paluspor’un yıllarca geriye gideceği” ifade ediliyor.

Bal Ligi’nde mücadele eden Özel İdarespor’un son maçında sahadan çekilerek Paluspor’un BAL Ligi’ne katılması için zemin hazırlaması henüz hafızalardan silinmeden tabiri caizse “Yapılan bu kıyağa” rağmen Paluspor’un da BAL Ligi’ne katılmaması ilimiz sporu adına büyük bir kayıp olarak görülüyor. Paluspor’da bu gelişmeler yaşanırken, Elazığ Belediyespor’da da benzer durumlar söz konusu.

Elazığ kamuoyunda konu ile ilgili olarak “Lafa gelince mangalda kül bırakmayan yöneticiler maalesef iş icraata gelince yine ortadan kayboluyorlar” şeklinde yorumlar yapılıyor.

Tüm bu yaşananların ışığında Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun, söz konusu kulüplerin lige katılmaları adına nasıl bir mücadele verdiği ise merak konusu oldu.

Bu konuda gözlerin çevrildiği Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan da yaşanan bu üzüntülü süreçle ilgili bir açıklama bekleniyor.

Sonuç itibarıyla kaybeden yine Elazığ oluyor…

Bir Yorum Yazın