Başkan’dan Anlamlı İftar

  • Haberin Tarihi: 26 Temmuz 2014
  • Bu haber 1373 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan’dan Anlamlı İftar

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ, Paşa Konağında gerçekleşen iftar yemeğinde ilk kez oruç tutan çocukları ağırladı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ daha önce yetim çocuklara ve ailelerine yönelik verdiği 1500 kişilik iftar yemeğinin ardından anlamlı bir iftar yemeğine daha ev sahipliği yaptı. Paşa Konağında verilen iftar yemeğinde bu kez, ilk kez oruç tutan çocuklar Başkan Mücahit YANILMAZ’ın konuğuydu.

Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ iftar yemeği girişinde konuklarını tek tek karşılayarak yemek öncesi çocuklar ve aileleriyle sohbet ederken, programı Ayşe Selin ÖZGÜR isimli bir kız çocuğu sundu.

Yemeğe katılan çocuklara Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından tablet bilgisayar armağan edildi. Programda Münibe Nur özdemir ile Semih Tekin Filistin ve diğer İslam ülkelerinde ölen tüm çocuklar ve Müslümanlar için Kur’an-ı Kerim okudu. Okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların ardından çocuklar tarafından çeşitli naat ve şiirlere yer verildi. Yemekte yine çocuklar tarafından ilahiler seslendirilip çeşitli hadisler okundu.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar yemeğinde vatandaşlar belediye ile ilgili talep ve önerilerini de yine birinci ağızdan Başkan Mücahit YANILMAZ’a iletme fırsatı buldu.

Gecede bir konuşma yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ da ilk kez oruç tutan çocukların heyecanına ortak olmak için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Konuşmasında Filistin’deki çocukları da unutmayan Başkan Mücahit YANILMAZ İsrail saldırılarının son bulmasını istedi.

Düzenleme: Uğur Gürtürk

Bir Yorum Yazın