Camide Pes Dedirten Hırsızlık

  • Haberin Tarihi: 2 Temmuz 2014
  • Bu haber 1450 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Camide Pes Dedirten Hırsızlık

Ankara’da bir camide ders çalıştığı esnada uykuya dalan vatandaşın cep telefonu, komando hareketleri yapan hırsız tarafından çalındı

Hırsızın cep telefonunu çalmak için cami içinde yaptığı ‘pes’ dedirten hareketleri kameraya yansıdı.
Hırsızlık olayı Başkent’in merkezindeki bir camide gerçekleşti. Mesai bitiminde işyerinden çıkan Ahmet Güney isimli kişi namaz kılmak için camiye gitti. Namaz sonrası ders çalışarak iftar saatini bekleyen Güney, bir süre sonra oturduğu yerde uyuyakaldı. Güney’in yanında bulunan cep telefonunu gözüne kestiren hırsızlık zanlısı ise duvar kenarından uyuyormuş numarası ile fırsat kollamaya başladı. Bir süre sonra harekete geçen zanlının hareketleri aksiyon filmi sahnelerini aratmadı.

Etrafı gözetleyen zanlı, caminin tenhalaşmasının ardından harekete geçti. Ayağa kalkan zanlı önce esniyor numarası yapıp daha sonra cami içinde dolaştı. Uykuya dalan Güney’e yaklaşan zanlı, hemen Güney’in yanına uzandı. Yerde sürünen zanlı, Güney’in cep telefonunu alıp, cebine indirdi. Ardından hiçbir şey olmamış gibi, camiden çıkıp gitti.

Zanlı camiden çıkmadan uyanan Ahmet Güney, tekrar ders çalışmaya başladı. Şahıs kapıdan çıkarken telefonunun çalındığını anlayan Güney, üzerini ve çantasını aradı. Camide dinlenen başka bir vatandaşa soran Güney, soyulduğunu geçte olsa anladı. Güney, daha sonra görüntülerle birlikte durumu polise bildirdi.

(haber7)

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın