F.Ü 26. Dönem Doktorlarını Uğurladı

  • Haberin Tarihi: 27 Haziran 2014
  • Bu haber 1358 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü 26. Dönem Doktorlarını Uğurladı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 26. dönem mezunlarını güzel bir törenle uğurladı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 26. Dönem mezunlarını düzenlenen bir törenle uğurladı. Tıp Fakültesinden bu yıl 71 genç doktor mezun oldu.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 26. dönem mezunlarını verdi. Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan mezuniyet törenine, Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kazez, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Orhan, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, Fırat Üniversitesi Yöneticileri, öğretim üyeleri, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Birincisi Dr. Nilay Bakır, mezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı.

Mezuniyet töreninde konuşan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan ORHAN ise, bu yıl 71 genç doktoru mezun etmenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kazez de, eksikliği bilinen özellikle yan dal uzmanlıkları için mecburi hizmet ataması döneminde Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’ın yoğun çabaları sonucu bugüne kadar 17 uzman doktorun Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmaya başladığını belirtti.

Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Orhan, hekimlik andını mezun öğrencilere okuttu.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, mezun olan öğrencilere Fırat Üniversitesi yöneticileri ve öğretim üyeleri tarafından diplomalarının verilmesi ve ardından gerçekleştirilen kep atma töreni ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın